שתף קטע נבחר

למה בכתה הילארי?

הדמעות והקול הרועד לא היו ניסיון מחושב להקנות למועמדת פנים אנושיות, אלא תולדה של עייפות אדירה וחוסר אונים. מול צונמי-אובאמה, האם התורמים של קלינטון ישמרו לה אמונים - או שהמשחק נגמר?

הציבור האמריקני לא ראה מעולם את הילארי קלינטון דומעת, גם לא בעיצומן של שערוריות המין הגדולות והבושות של בעלה ביל. נראה שאלה לא היו מספיק אישיות מבחינתה - לא כמו הגשמת החלום להיות נשיאת ארצות הברית.

 

אתמול נפל דבר. הילארי קלינטון הפגינה אנושיות, נשברה לרגע קט, והזילה כמה דמעות, תוך שהיא פולטת "זה קשה". למה זה קרה לה? האם הסנאטורית, שחשבה שהדרך לשדרות פנסילבניה 1600 סלולה בפניה, גילתה לפתע אוקיאנוס של אנשים צעירים וצמאים-לשינוי רודפים אחרי ברק אובאמה כמו אחרי כוכב רוק, והבינה שהצונמי הזה עלול לשטוף אותה ואת החלום שלה?  

 

פרשנים ניסו להסביר שהילארי קלינטון מוכנה לעשות הכל - אפילו להזיל דמעה מתוכננת מראש - כדי להציג פנים אנושיות יותר. זוהי כמובן שטות גמורה. ארובות העיניים של הילארי נפרצו בגלל שילוב של עייפות עצומה וחוסר אונים לנוכח מה שקורה לנגד עיניה בניו המפשייר.

 

להילארי קלינטון אין שום עניין להפגין חולשה. היא מבינה שניו המפשייר עומדת ליפול בידי יריבה - ובעקבותיה כנראה גם דרום קרולינה, ש-50 אחוזים ממצביעיה הינם שחורים תומכי המפלגה הדמוקרטית. עכשיו מנסה הילארי, בשיתוף בעלה וקומץ ידידיה, להקים סכר שיבלום את הצונמי הפוליטי, כדי להגיע בשלום ל-5 בפברואר, "יום שלישי הגדול" שבו יתנהלו בחירות ב-24 מדינות, לרבות קליפורניה וניו-יורק המספקות שפע צירים לועידת המפלגה, הבוחרת את מועמד המפלגה לנשיאות.

 

את הסכר הזה היא מסוגלת להקים רק באמצעות התורמים הגדולים. אם

אלה לא יפקירו אותה עכשיו ויצטרפו לעגלה המנצחת, הרי שהילארי תוכל לנהל קרב מאסף ב"יום שלישי הגדול". בלי הרבה כסף אי אפשר להתמודד במדינות הגדולות - שבהן המאבק מתנהל בעיקר באמצעות תשדירי בחירות טלוויזיוניים.

 

מהו האינטרס של התורמים? להיות עם המנצח, לקבל משרה של שגריר בשוויץ או באינדונזיה, להתקרב למעגל מקבלי ההחלטות וההזדמנויות הכלכליות. לפעמים זה שווה רק כדי שיוכלו להרים טלפון לבית הלבן, לקבל הזמנה לאירוע ולהצטלם עם נשיא ארה"ב.

 

הנאמנות של מרבית התורמים להילארי נובעת מהאמונה שלהם שהיא תוביל אותם לארץ המובטחת. הם צריכים לדעת שהם משקיעים את הונם במועמד המתאים לנשיאות - והם מחשבים בינם לבין עצמם מתי יהיה מאוחר מדי לקפוץ על העגלה של אובאמה. אני מוכן להתערב שחלקם כבר מפזרים את כספם בזהירות בין שני המועמדים ובוחנים בעניין לאן נושבת הרוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים