שתף קטע נבחר

לבנון: שני חיילי יוניפי"ל נפצעו ממטען צד

סיור של כוח המשקיפים הרב-לאומי בלבנון (יוניפי"ל), שנע על הכביש המקשר בין ביירות לדרום לבנון, עלה על מטען צד סמוך כפר רמיילה באזור העיר צידון. שני משקיפים נפצעו באורח קל. ראש ממשלת לבנון וחיזבאללה גינו. מנהיג פתח אל-איסלאם: "ננקום בצבא לבנון, שומרם של היהודים"

סיור של כוח המשקיפים הרב-לאומי בלבנון (יוניפי"ל) עלה היום (ג') על מטען מדרום לביירות. כך דיווחו כלי תקשורת וגורמי ביטחון בלבנון. על פי הדיווח, הסיור נפגע ממטען צד באזור צידון, סמוך לכפר רמיילה.

 

מהאו"ם נמסר כי בתקרית נפצעו שני חיילי יוניפי"ל באורח קל. בתחילה דווח כי מדובר במשקיפים ספרדיים, אך מאוחר יותר נטען כי מדובר במשקיפים מאירלנד. השלושה נסעו בכביש המהיר המחבר בין ביירות ליישובי דרום לבנון, והפיצוץ אירע כ-35 קילומטרים דרומית לביירות. עדי ראייה סיפרו כי מעל רמיילה היתמר עשן סמיך. 

 

מילוש שטורגר, יועצו של מפקד כוח יוניפי"ל, אמר כי רכב אחד של האו"ם ניזוק בהתקפה, ושני המשקיפים שנסעו בו "נפצעו באורח קל" והועברו לטיפול בבית חולים. שר ההגנה האירי, ווילי או'די, אישר כי שני הפצועים הם חיילים אירים. ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, גינה את "הטרור הנפשע" והבטיח בשיחה עם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, כי ממשלתו תחקור את האירוע כמו גם את ירי רקטות הקטיושה לעבר ישראל. ארגון חיזבאללה גינה אף הוא את פיצוץ המטען נגד כוח האו"ם.


חיילי יוניפי"ל חוסמים את הכביש בזירת הפיצוץ (צילום: AFP)

 

מוקדם יותר היום איים מנהיג ארגון "פתח אל-איסלאם", שאכר אל-עבסי, לנקום בצבא לבנון, שנלחם בו ובאנשיו במחנה הפליטים נהר אל-בארד במדינה. בקלטת שמע שפורסמה באתר אינטרנט של הארגון, כינה אל-עבסי את צבא לבנון כ"שומרם של היהודים". רשת "אל-ג'זירה" הבהירה כי לא ניתן לקבוע אם זהו אכן קולו של אל-עבסי, שנמלט ממחנה הפליטים הפלסטיני לפני כניעת ארגונו לצבא.

 

הפיצוץ בלבנון אירע שעות ספורות לאחר ששתי רקטות בקוטר 107 מ"מ פגעו ביישוב שלומי שבצפון הארץ. אחת הרקטות נחתה סמוך לבית ספר. איש לא נפגע. גורמי ביטחון והמשטרה אישרו כי הירי בוצע הלילה. גורמי צבא מסרו

ל-ynet כי בצה"ל לא איתרו את השיגורים, אולי בגלל תנאי מזג האוויר.

 

ביוני שעבר נהרגו שמונה משקיפים ספרדים מיוניפי"ל בפיצוץ רב עוצמה שאירע סמוך לשיירה שבה נסעו. השמונה נהרגו בעת שהשתתפו בסיור בכביש בין העיירות חיאם ומרג'עיון, כמה קילומטרים מצפון למטולה. שישה משקיפים מתו במקום, ושני חיילים נוספים נפצעו באורח קשה מהפיצוץ, ומאוחר יותר מתו מפצעיהם.


פורסם לראשונה 08/01/2008 15:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכב האו"ם שנפגע בפיצוץ
צילום: איי אף פי
גינה והבטיח לחקור. סניורה
צילום: איי פי
מומלצים