שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זוג או פרס
  "די, תתפטר, אני לא רוצה שתהיה יותר נשיא", הודיעה סוניה פרס (84) לבעלה אחרי 62 שנות נישואים. מאז נמצאים בני הזוג בנתק: היא חיה את חייה בדירתם בתל-אביב, והוא מתגורר בגפו במשכן הנשיא

  שמעון פרס כבר לא נראה במיטבו, מספר מכר קרוב. "רק השבוע", מספר גורם אחר בבית הנשיא, "פרס נערך לביקור בוש, לגמרי לבדו, וזה מפריע לו מאוד. אני מרגיש את זה כשאני מגיע לבקר אותו בערבים ורואה אותו לבד".

   

  צל כבד מעיב על מה שהייתה אמורה להיות התקופה הטובה ביותר בחייו של המדינאי הוותיק. אחרי 50 שנות פוליטיקה מפוארות אך במידה רבה גם כפויות טובה, נבחר פרס לנשיא התשיעי של מדינת ישראל, נישא על גלי פופולריות שלהם לא זכה מעולם.

   

  כתבת "7 ימים", שוש מולא, מגלה שדווקא בגיל 84 מצא עצמו פרס בודד בצמרת. סוניה, הרעיה שליוותה אותו בנאמנות יותר מ-60 שנה, החליטה לפרוש סופית מהמירוץ של בעלה. סוניה לא רק נעדרה מטקס המינוי שלו בכנסת, אלא החליטה לוותר הלכה למעשה על תפקיד אשת הנשיא. היא ויתרה על הזכויות המופלגות ועל החובות הבלתי פורמליות, ובחרה להמשיך את חייה הקודמים בדירת בני הזוג בצפון תל-אביב. לראשונה בהיסטוריה, מתגורר נשיא מדינות ישראל לבדו.

   

  הנתק לא התרחש ביום אחד, וקדמו לו ויכוחים בין בני הזוג. הוא קבל באוזניה על כך שאינה מצטרפת אליו למשכן והפציר בה לשנות את דעתה. לה הייתה דווקא הצעה אחרת. "אני לא רוצה שתהיה יותר נשיא. די, תבוא הביתה. אני רוצה שתהיה איתי מהבוקר ועד הערב, אני רוצה חיים נורמליים. לא רציתי שתהיה נשיא, תתפטר", נשמעה סוניה אומרת לבעלה. "כל עוד יש לי כוח לא אפסיק את פעילותי הציבורית", השיב לה.

   

  בשיחות עם מקורביה סוניה נחרצת. "מספיק, שיעזוב את הפוליטיקה. אני לא רוצה שיהיה נשיא, אלא שיבוא לגור איתי בדיור מוגן. שיבוא איתי רק פעם אחת בחיים. מה יש, לא מגיע לי? הלכתי אחריו 50 שנה".

   

  הסיפור המלא - בגיליון סוף השבוע של "ידיעות אחרונות"

  מומלצים