שתף קטע נבחר

אל-קאעידה תכנן ממצרים פיגועים נגד ישראל

רשת אל-ג'זירה דיווחה כי שלטונות הביטחון במצרים עצרו 12 מהנדסים ושני קצינים בצבא המצרי, שתכננו לפגוע במטרות ישראליות. על-פי החשד, הם תכננו מטוס ללא טייס וגם ייצרו רקטות

שלטונות מצרים עצרו לפני כחודשיים חוליה ובה 14 מהנדסים וקצינים החשודים שתכננו לבצע פיגועים נגד ישראל מטעם אל-קאעידה. כך דיווחה רשת אל-ג'זירה. לפי הדיווח, המתבסס על מקורות ביטחוניים, בחוליה חברים 12 מהנדסים ושני קצינים בצבא המצרי. הם תכננו לייצר מטוס ללא טייס כדי לתקוף מטרות בתוך ישראל.

 

החולייה ייצרה רקטות מסוג דומה לזה שבו משתמשים הארגונים הפלסטיניים. עוד דווח כי מפקד החולייה,

מהנדס מאוניברסיטת אלכסנדריה, ביקר בשעתו בסעודיה ובאמירויות, שם נפגש עם קבוצת אפגנים, שעל-פי החשד משתייכים לאל-קאעידה.

 

החשיפה מגיעה שלושה ימים לפני ביקורו של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, בקהיר, ככל הנראה על מנת לאותת לאמריקנים שהשלטונות המצרים נלחמים בטרור.

  

המקורות הביטחוניים הוסיפו שחברי החולייה מחזיקים באידיאולוגיה קיצונית, התומכת בהפיכת נגד השלטון המצרי ושימוש באלימות כדי להשיג את מטרותיה. עורך דינם של העצורים, מונטסר אל-זאיאת, אמר אמש לסוכנות הידיעות הצרפתית כי כל המעצרים התבצעו בחודש נובמבר באזור קהיר ובאלכסנדריה.

 

12 מהפעילים שנעצרו הם מהנדסים במקצועם וההערכה היא כי הם הרכיבו תא של אל-קאעידה שתיכנן להוציא לפועל פיגועים נגד ישראל מתוך מצרים, בין היתר באמצעות רקטות באזור חצי האי סיני. גורם אנונימי המקורב לחקירה סיפר כי בבתיהם של עצורים נמצאו מסמכים המעידים על כוונותיהם. עורך דינם הכחיש כי היו מעורבים בפעילות מסוג זה ואמר כי "הראיות אינן סבירות".

 

בשנים האחרונות אירעו כמה פיגועים באזורים מתויירים בסיני בהם נהרגו כמה עשרות בני אדם. ברוב המקרים, הובילה החקירה לתאים מצרים של ארגון אל-קאעידה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעיל גם במצרים. ארגונו של בן לאדן
צילום: איי פי
מומלצים