שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  משרד התחבורה יזהה משתמטים מצה"ל

  צעירים שישתמטו מצה"ל בטענת שווא לבעיה נפשית, ידווחו לצבא על-ידי משרד התחבורה, בעת שיגיעו לבדיקת כושר נהיגה לצורך רישיון. הזימון המחודש לבדיקת התאמה לשירות סדיר או מילואים, יגיע מיד אחר כך

  הצלחתם לרמות את הקב"ן? משרד התחבורה עשוי לחשוף את התרמית ולשגר אתכם בחזרה לצבא. כך עולה מהודעה לעיתונות שמשחרר היום משרד התחבורה, ובו הוא מבהיר כי שיתוף פעולה חדש בין צה"ל למשרד, יאפשר זיהוי משתמטים, בזמן שאלה יופיעו לצורך הערכת כשירותם לנהיגה לפני קבלת הרישיון האזרחי.

   

  אבנר עובדיה, דובר משרד התחבורה: "המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מקבל מדי שנה דיווח על כמה אלפי (המספר המדויק חסוי, ynet) משוחררים משירות צבאי סדיר, מטעמים נפשיים. כאשר צעיר כזה מעוניין ללמוד נהיגה, הוא מוזמן להגיע למרב"ד (מכון רפואי לבטיחות בדרכים) לצורך סדרה לא קצרה של בדיקות כשירות יכולת נהיגה. לא מעטים התגלו בשלב זה כבריאים לחלוטין בנפשם. עד היום הם קיבלו אישור לנהוג, מעתה הם ידווחו לצבא כחשודים בהשתמטות".

   

  יש לציין כי חלק ניכר מהצעירים נוהגים כיום לסיים את לימודי הנהיגה לפני גיוסם לצבא. במידה ולפני השירות או במהלכו הם משוחררים מהצבא עקב בעיה נפשית, עובר הדיווח מיידית למשרד התחבורה. זה בתורו מזמין את בעל הרישיון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כדי לוודא כי הוא אכן בריא מספיק בנפשו כדי לאחוז בהגה.

   

  "החל מהיום ידווחו כל הצעירים שמבקשים לעשות רישיון נהיגה לענף מיון רפואי בצה"ל, במידה ויתגלה במבדקים שיעברו, כי הם כשירים מבחינה נפשית,

  כדי לוודא כי הם אכן לא ראויים לשרת בצבא", אומר עובדיה. עוד הוסיף והבהיר כי החלטת מופז היא רטרואקטיבית: "ענף המיון הרפואי בצה"ל יזמן את כל המשוחררים שאכן רשאים להחזיק ברישיון נהיגה, למבדקים חדשים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שר התחבורה מחפש משתמטים
  צילום: עופר עמרם
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים