שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  2 טונות חומר נפץ אותרו במשלוח הומניטרי לעזה
  צה"ל מאפשר הכנסת סחורות הומניטריות לרצועת עזה, ומתברר שגורמי הטרור מנצלים את הפירצה. עובדי רשות שדות התעופה גילו שתי טונות דשן, המשמש גם כחומר נפץ. זה המקרה השני בתוך שבוע שבו אותר משלוח שכזה

  מה עושים שני טונות חומרי חבלה על משאית הומינטרית בכרם שלום? תשאלו את הפלסטינים. עובדי הביטחון של רשות שדות התעופה גילו בצהריים (יום ב') שתי טונות של חומר המשמש הן כדשן והן כחומר נפץ לייצור רקטות קסאם ומטעני חבלה, במשאית שניסתה להיכנס לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום.

   

  הבודקים גילו את החומרים במסגרת בדיקה מדגמית של משאיות שהובילו ציוד הומניטרי לרצועה, שכלל בין היתר קמח וסוכר. מדובר במקרה השני בשבוע האחרון, שבו חומרים מסוג זה מוכנסים לרצועת עזה במסווה של סיוע הומניטרי. עירנותם של הבודקים בטרם עברה המשאית לצד הפלסטיני, הובילה לבלימת המשלוח. מדובר באירוע שני בשבוע האחרון שבו מנסים ארגוני טרור להעביר חומרים אסורים לתוך הרצועה בחסות ציוד הומניטרי.

    

  לפי שעה, החקירה נמשכת ולא ברור מהיכן הגיעה המשאית ומי הגורם שאחראי לחומר זה כמו גם מי הגורם המזמין. עם זאת מעריכים גורמי ביטחון כי ניסיונות אלה של ארגוני הטרור הולכים ומתרבים בתקופה האחרונה, "כבר ראינו בעבר שארגוני הטרור לא בוחלים בשום דרך כדי לבצע את תוכניותיהם", אמרו אותם גורמים, "ראינו מספר פיגועים שבוצעו במעברים. יש לזכור שמעבר קרני בצפון רצועת עזה סגור מזה כמה חודשים בעקבות פעילות של ארגוני טרור, דבר שבסופו של דבר פוגע באוכלוסיה הפלסטינית האזרחית. גם כאן, אנו רואים כיצד ארגוני הטרור ממשיכים את דרכם ולא מתייחסים כלל להשלכות של פעילות זו". 

   

  למרות ההגבלות הביטחוניות והמצור הכלכלי, איפשרו בצה"ל בחודשים האחרונים הכנסת תרופות וציוד רפואי לרצועת עזה. זאת, בעקבות בקשת ארגון הבריאות העולמי. הציוד מוכנס דרך מעבר כרם שלום שבדרום הרצועה. במנהלת התיאום והקישור במחסום ארז ציינו באחרונה כי "כל הנושאים הרפואיים, לרבות הוצאת חולים פלסטינים לטיפול בישראל, ממשיכים להתנהל כבשגרה גם בימים אלו". בעקבות האירוע האחרון, ייבחנו מחדש נהלי העברת הסחורות ההומניטריות לעזה.

   

  הפלסטינים ברצועה חוששים מהחרפה במצוקת החשמל שבה הם נתונים, כתוצאה מצמצום אספקת הדלק מצד ישראל. בג"ץ אישר לממשלה באחרונה לקצץ את אספקת הדלק, כולל הדלק הנחוץ לפלסטינים להפעלת תחנות הכוח ברצועה. בעקבות החלטה זו נערכים בחברת החשמל הפלסטינית ברצועה לצמצום אספקת החשמל לתושבים, ולהגברת ניתוקי החשמל השיטתיים והמבוקרים לאזורים השונים ברצועה. אספקת החשמל לרצועה מגיעה מתחנת כוח מקומית, ממצרים וכן מישראל.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים