שתף קטע נבחר

"הוציאו את הזימה מהרכבת"

"רכבת ישראל מקרינה סרטי תועבה על גבי פלזמות ענק ברציפים ואין לאן לברוח!!!". מה קורה כשנוסעים נתקלים בכוכבי "הישרדות" בניגוד לרצונם ומה אומרים ברכבת?

עשרות אלפי החינמונים המחולקים בתחנות הרכבת ועשרות מסכי הפלאזמה שהוצבו בהן בהחלט מפיגים את שיעמום הממתין הממוצע, אבל יש מי שלא מרוצה מהסידור החדש: ערוץ 10 החל באחרונה להעביר את שידוריו היישר לרציפים, ולא כולם שמחים על האפשרות לצפות בשידור החוזר ובפרומו של "הישרדות". נוסעים רבים - דתיים, מסורתיים, ואפילו חילונים – טוענים כי הצבת המסכים פוגעת ברגשותיהם, במיוחד בימים בהם משודרים בערוץ קדימונים רבים ל"תוכנית העונה", בה מופיעים המשתתפים בלבוש מינימלי.  

 

אחד מהם הוא מנחם, תושב מודיעין, שנוהג לנסוע שלוש פעמים בשבוע הלוך ושוב למקום העבודה בת"א, דווקא ברכבת. "אני לא מחזיק טלוויזיה כדי לא להכניס הביתה את התכנים האלה שבעיניי הם בעייתיים", הוא אומר ל-ynet, "ואני לא מבין למה כשאני נכנס לתחנת הרכבת נשללת ממני זכות הבחירה מה לראות ומה לא". לדבריו, מדובר במסכים די גדולים המוצבים בנקודות רבות ברציף ולכן "קשה מאוד לברוח מהם".

  

את עיקר טענותיו מפנה מנחם להנהלת הרכבת, והוא מאוכזב מהחלטתה לאפשר לערוץ 10 דריסת רגל גסה כל כך בתחום שיפוטה: "כל מי שנסע אי-פעם ברכבת יודע שזה לא עוד מקום ציבורי, אלא ניתן למצוא בו באמת את עם ישראל כולו. אתה רואה שם חיילים ובנות שירות לאומי, סטודנטים ותלמידי ישיבות, וממש לא ברור לי למה צריך לקלקל את ההרמוניה הזו בפגיעה ברגשותיהם של נוסעים רבים כל כך. למי כל כך חשוב לראות דווקא שם בחורות בביקיני?".

  

"אני לא תמים, ואני מבין את הצורך של הנהלת הרכבת ביצירת אווירה נעימה לטובת הנוסעים, ואני יכול גם לנחש שזה מכניס לא מעט כסף", הוא מודה, "למרות הכל אני מבחין בין חלוקת עיתונים בחינם, שגם היא משרתת את אותה מטרה, להצבת מסכים. את העיתון מציעים לי כל הזמן, אבל אף אחד לא מכריח אותי לקחת. בשידורי ערוץ 10 קשה לי מאוד שלא להיתקל".

  

אבל לא רק מנחם בנפגעים. בפורומים הדתיים באינטרנט קל למצוא היום אשכולות רבים בהם מתלוננים על התופעה ויש גם מי שמאיים בחרם צרכנים. תחת הכותרת "רכבת ישראל מקרינה סרטי תועבה גסים בשם הישרדות", כותב גולש באתר רוטר בסגנונו המיוחד: "טלנובלה זולה מאוד מערוץ 10 על גבי פלזמות ענק מכל הצדדים, הפוגע בגסות בילדים היהודים התמימים ובנוער המחונך ברוח ישראל סבא. פלזמות ענק. אין לאן לברוח!!! בושה בושה בושה. נצטרך לבקש לערוך חרם כלל דתי על נסיעה ברכבת. חוסו על נשמות ילדנו הטהורים. הצטמררתי מבוטות המילים! מחדרי המיטות המוקרנות בראש חוצות. אין לבן אדם הבחירה האם לראות או לא. כפיה זולה נגד המוסר היהודי. לא פרומו פרק שלם".

  

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "התכנים המשודרים על גבי המסכים המוצבים בתחנות וברציפים מועברים מערוץ 10. מדובר בתכנים של ערוץ ציבורי המפוקחים על ידי מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו ועומדים בכללי אתיקה ומגבלות שידור".

פורסם לראשונה 16/01/2008 13:44

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הישרדות ברכבת, ואין לאן לברוח!"
צילום: אייל נבו
רכבת ישראל
צילום: צביקה טישלר
מומלצים