שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האינפלציה בארה"ב בשיא של 17 שנים - 4.1%
  עליית המחירים בתחומי האנרגיה והמזון היא הגבוהה ביותר מאז 1990. בדצמבר לבדו עלה מדד המחירים לצרכן ב-0.3%, מוצרי האנרגיה התייקרו ב-0.9%

  עלייה במחירי האנרגיה והמזון דחפה את האינפלציה בארה"ב בשנת 2007 ל-4.1% - שיא של 17 שנים. כך פורסם היום (ד') בוושינגטון. בתחומי אחרים, המחירים דווקא נשארו די יציבים ב-2007. ב-2006 עמד שיעור האינפלציה על 2.5%.

   

  עליית המחירים בתחומי האנרגיה והמזון היא הגבוהה ביותר מאז 1990. בדצמבר לבדו, עלה מדד המחירים לצרכן ב-0.3%. מדד מחירי המזון לא עלה בחודש האחרון של 2007, ומוצרי האנרגיה התייקרו ב-0.9%, אחרי עלייה משמעותית יותר של 5.7% בנובמבר.

   

  הבנק המרכזי בארה"ב עוקב בעניין אחרי הנתונים, כדי לראות עם הקפיצה במחירי האנרגיה והמזון תתפשט ותתחיל לדחוף את ליבת האינפלציה כלפי מעלה. המומחים אומרים שאם מחירי מוצרי הליבה ימשיכו להיות יציבים, הפדדרל ריזרב יוכל להמשיך ולהוריד את שער הריבית במטרה להילחם בהאטה הכלכלית, שעשויה להיגרם בעקבות משברי האשראי והדיור.

   

  הציפיות הן שהפד יוריד את שער הריבית בעוד 0.5%, כשראשיו ייפגשו בסוף השבוע. נגיד הבנק המרכזי, בן ברננקי, יצר ציפייה להורדה נוספת בריבית,

  כשבנאום בשבוע שעבר אמר שהסיכונים הכלכליים גדלו באופן משמעותי בשבועות האחרונים.


  החשש המתגבר להאטה במשק גרם לפוליטיקאים לבחון הצעות ל"חבילת תמריצים" שתניע את הכלכלה ותמנע האטה, או לפחות לצמצם את השפעתה. הנשיא בוש אמר שהוא עשוי לחשוף תוכנית כזו בנאומו על מצב האומה ב-28 בחודש. הדמוקרטים בקונגרס והמועמדים לנשיאות משתי המפלגות מציעים כמובן תוכניות משלהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים