שתף קטע נבחר

הפלסטינים: הרוג ושלושה פצועים בתקיפה בעזה

מקורות פלסטינים דיווחו כי אדם נהרג ושלושה אחרים נפצעו בתקיפה אווירית ליד ג'בליה. בצה"ל מסרו כי התקיפה בוצעה נגד משגרי קסאמים. בביקור סמוך לגבול הרצועה הבטיח אתמול שר הביטחון להפסיק את ירי הרקטות

מקורות פלסטינים ברצועת עזה דיווחו הבוקר (יום ו') כי אדם נהרג ושלושה נוספים נפצעו בתקיפת כלי טיס ישראלי, סמוך למחנה הפליטים ג'בליה. מצה"ל נמסר כי התקיפה כוונה נגד חולייה של משגרי קסאם שביצעה ירי.

 

אמש דיווחו מקורות פלסטינים כי בתקיפה שביצע כלי טיס ישראלי בצפון הרצועה נהרגו שלושה פלסטינים. בצה"ל אמרו שיעד התקיפה היה חוליית משגרי קסאם, אך הפלסטינים טענו שהנפגעים היו בני משפחה, בהם מרים אל-רחל ובנה הקטן, מנסור, שנסעו על עגלה רתומה לחמור.

 

בימים האחרונים הגביר צה"ל את תדירות הפעולות ברצועה. אתמול בצהריים הותקף יעד נוסף בבית להיא והפלסטינים דיווחו כי בפעילות נהרג ראאד אבו אל-פול (43), מראשי מערך הייצור בפלוגות סלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות. עמו נהרגה אשתו שהיתה עימו ברכב.

 

שר הביטחון, אהוד ברק, הבטיח אתמול להפסיק את ירי רקטות הקסאם על שדרות והאזור. בביקור שערך עם מפקדי צה"ל סמוך לגבול הרצועה לא נקב ברק במועד שבו תמומש הבטחתו, אך הוסיף בשורה שהפלסטינים ודאי לא יאהבו לשמוע: הפעילות הצבאית ברצועת עזה תתרחב ותעמיק. כצעד ראשון החליט ברק לסגור את המעברים ברצועה.

  

בין היתר החליט ברק לסגור את המעברים ברצועת עזה, לרבות הכנסה והוצאה של ציוד, כך שלמעשה באופן חריג יווצר

מעין "מצור" על הרצועה. גם הכנסה של סחורה וציוד המוכנסת דרך קבע במעברי דרום הרצועה תיאסר. לפי שעה, תוקפה של ההחלטה יהיה מספר ימים. רק במקרים הומניטריים מיוחדים ובאישור מיוחד ניתן יהיה לחרוג מכך.

 

מטרת ההנחיה - להגביר עד כמה שניתן את הלחץ על ארגוני הטרור ולנתק עד כמה שניתן את הקשר בין ישראל לרצועת עזה, בה שולט חמאס. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התקיפות מהאוויר נמשכות. ארכיון
צילום: איי אף פי
מומלצים