שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מקורבי אולמרט: רוצים בחירות? תקבלו בחירות
  המערכת הפוליטית נערכת להגשת דו"ח ועדת וינוגרד, בעוד 10 ימים בדיוק. בסביבתו של ראש הממשלה שומעים על התרחיש לקביעת מועד מוסכם לבחירות ומבהירים שלא יתממש: "מי שירצה בחירות אחרי דו"ח וינוגרד, יתכבד ויפרוש מהממשלה והבחירות יתקיימו בחודשים הקרובים"

  10 ימים בדיוק לפני הגשת דו"ח וינוגרד המלא, מחסלים מקורבי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עוד ספקולציה לגבי העתיד לקרות במערכת הפוליטית. גורמים בסביבתו הקרובה אמרו ל-ynet אחר הצהריים (יום א'): "ראש הממשלה לא ינהל שום משא ומתן על מועד מוסכם לבחירות ולא יסכים להכניס את המדינה לשנה של טירוף פוליטי, שבה לא ניתן יהיה לעשות כלום".

   

  לדבריהם, "מי שירצה בחירות אחרי דו"ח וינוגרד, יתכבד ויפרוש מהממשלה והבחירות יתקיימו בחודשים הקרובים". הדברים נאמרו לנוכח ההערכות במערכת הפוליטית לגבי האפשרות שיו"ר העבודה, אהוד ברק, ידרוש מאולמרט להגיע למועד מוסכם לבחירות בסוף השנה או בתחילת השנה הבאה. בהקשר הזה, רצוי להזכיר לאנשי ראש הממשלה כי ב-28 בנובמבר 2000, התייצב אהוד ברק בעצמו, אז ראש ממשלה, מעל דוכן הכנסת ושאל: "רוצים בחירות? תקבלו". בהמשך אותו ערב, עבר בקריאה ראשונה ברוב גדול החוק לפיזור הכנסת.

   

  גם בליכוד פועלים בכנסת בניסיון לגבש קואליציה שתתמוך במועד מוסכם לבחירות. חבר הכנסת סילבן שלום פועל במרץ בשבוע האחרון בניסיון לשכנע גם את אנשי העבודה לתמוך במהלך כזה.

   

  שלום אמר כי ברור שבעת הזו כמעט בלתי אפשרי להחליף ראש ממשלה באדם אחר מקדימה מבחינה טכנית, ולכן - יש לפעול לקביעת מועד מוסכם.

   

  אחר הצהריים ייפגשו אולמרט ויו"ר ש"ס, אלי ישי. ישי צפוי להבהיר לראש הממשלה שאם ייפתח משא ומתן על ירושלים, ש"ס תפרוש מהממשלה. ישי ידרוש גם לקבל עדכונים שוטפים לאחר כל פגישה בין צוותי המשא ומתן.

   

  גורמים בש"ס אמרו כי אין לפי שעה אווירת משבר אמיתית, אלא שאם אולמרט יתעקש לנהל מו"מ על ירושלים, תכונס מועצת החכמים של ש"ס כדי להחליט על פרישה מהממשלה. בלשכת ראש הממשלה אמרו שאין כל הסכמה לגבי ירושלים וכלל לא בטוח שתהיה. לדבריהם, אולמרט מוכן לעדכן את ישי באופן רצוף בכל התפתחות מדינית במשא ומתן. עם זאת, הוא יבהיר שהוא אחראי למשא ומתן המדיני, ואין בכוונתו להפסיק אותו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים