שתף קטע נבחר

אושרה הצעת חוק שתטיל מגבלות על פרסום ג'אנק פוד לילדים

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הצעת חוק של ח"כ אורית נוקד לפיה לא יותר שידור פרסומות לפני השעה 21:00 למוצרי מזון שוועדה ציבורית מיוחדת תקבע שהם מזיקים לבריאות. פרסומות אלו לא יורשו להשתמש גם בסלבס

הילדים אוכלים יותר מדי? אולי הגיע הזמן שיצפו פחות בפרסומות. ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה אחר הצהרים (א') הצעת חוק שתטיל מגבלות על פרסום מוצרי מזון לא בריאים לילדים. את הצעת החוק הגישה ח"כ אורית נוקד (עבודה), והיא צפויה לעלות לקריאה טרומית במליאת הכנסת ביום ד' הקרוב.

 

על פי הצעת החוק שהגישה נוקד, לא יותר שידור פרסומות לפני השעה 21:00 למוצרי מזון שוועדה ציבורית מיוחדת תקבע שהם מזיקים לבריאות. הפרסומות לא יורשו להשתמש בסלבס ("ידוענים"), או בדמויות מצוירות מוכרות. בנוסף, הפרסומות למוצרי מזון אלו ילוו בהודעת אזהרה לפיה "צריכה מופרזת של מוצר זה פוגעת בבריאות", בדומה לאזהרה המופיעה כיום בפרסומות לסיגריות ומוצרי טבק.

 

על פי הצעת החוק, עלות הטיפול בהשמנת היתר בישראל עומדת על 10 מיליארד שקלים בשנה. כמו כן מציינת נוקד כי ילד ממוצע צופה ב-40,000 פרסומות בשנה בטלוויזיה בלבד, וכי הילדים נחשפים לפרסומות למוצרי מזון כל חמש דקות בממוצע.

  

נוקד אמרה בתגובה לאישור הוועדה, כי "מגיפת ההשמנה היא מגפת המאה והילדים אינם יודעים לבקר את המסרים להם הם נחשפים בתקשורת. לכן מוטלת עליי החובה כמחוקקת למגר את התופעה ולשמור על בריאותם של הילדים כיום שיהפכו למבוגרים של מחר."

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילד עם משקל עודף?
צילום: רויטרס
מומלצים