שתף קטע נבחר

סורוס: העולם נכנס לשפל שלא היה מאז מלה"ע השנייה

המשקיע האגדי ג'ורג' סורוס סבור כי ארה"ב עומדת על סף כניסה למיתון קשה, שיוביל את כלכלת העולם למשבר החמור ביותר מאז מלחמת העולם השנייה

המשקיע האגדי ג'ורג' סורוס, יו"ר קרן קוואנטום, אומר כי ארה"ב עומדת על סף כניסה למיתון קשה, שיוביל את כלכלת העולם למשבר החמור ביותר מאז מלחמת העולם השנייה.

 

"המצב כרגע חמור בהרבה מאשר בכל משבר פיננסי אחר מאז תום המלחמה", אמר אתמול סורוס בראיון ל"דיילי סטנדרט" האוסטרי. סורוס תפרסם כמשקיע ומניפולטור במטבעות, וגם זכה לביקורת רבה על מעורבותו במהלכים שהובילו למשבר הפיננסי באסיה בסוף שנות ה-90.

 

סורוס אמר לעיתון שהפוליטיקה העולמית בשנים האחרונות הונחתה על ידי חוסר הבנה כלכלית, אמון מופרז בכוחות השוק והיכולת שלהם לשמש כגורם מאזן. "זה רעיון מוטעה", טען סורוס, "וכתוצאה ממנו יש לנו כעת משבר פיננסי חמור באמת".

 

לדבריו, הוא מופתע עד כמה האירופים אינם מבינים שמיתון בארה"ב ישפיע בצורה חמורה גם על אירופה. סורוס דיבר ערב פתיחת כנס דאבוס, וביום בו השווקים באירופה צנחו בשיעור ממוצע של כמעט 6%.

 

כבר בנובמבר החולף חזה סורוס את המיתון המתקרב. בהרצאה באוניברסיטת ניו-יורק העריך סורוס כי כלכלת ארה"ב נמצאת "על סף תיקון כלכלי רציני מאוד", אחרי עשורים של הוצאות מוגזמות. "הלווינו כסף רב, ועכשיו אנחנו מקבלים את החשבון", אמר סורוס והוסיף כי המלחמה בטרור "הורידה את אמריקה מהפסים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ג'ורג' סורוס. צופה שחורות
צילום: איי אף פי
מומלצים