שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נא להכיר: הטיל שינצח את הזילזאל של חיזבאללה
  בפעם הראשונה נחשף טיל ה"סטאנר", הטיל שמפתחת מערכת הביטחון נגד הזילזאל והפאג'ר - הרקטות לטווח ארוך שמחזיק בידיו חיזבאללה. מדעני רפא"ל הציגו היום לראש הממשלה את הטיל, וגם את מערכת "כיפת ברזל" נגד הקסאם. אולמרט: האיצו את הפיתוח

  בפעם הראשונה חושפת הערב (יום ג') מערכת הביטחון את טיל ה"סטאנר" הטיל שאמור לטפל באיומים רקטיים לטילים ארוכי טווח דוגמת הזילזאל והפאג'ר שמחזיק בידיו ארגון חיזבאללה. ראש הממשלה ביקר היום ברשות לפיתוח אמצעי לחימה וה"סטאנר" ("stunner") הוצג בפניו. מדובר בטיל המפותח במסגרת מערכת "שרביט קסמים" נגד הרקטות. עוד הוצג בפני ראש הממשלה הטיל שישמש את מערכת "כיפת ברזל", הנמצא כעת בשלבי ניסוי.


  אנשי רפא"ל מציגים לאולמרט את ה"סטאנר" (צילום: משה מילנר, לע"מ)

   

  במהלך הביקור קיבל ראש הממשלה עדכונים לגבי המשך פיתוחן של שתי מערכות הגנה מפני טילים שעל ההצטיידות בהן החליטה הממשלה לפני כשנה. כזכור, בתחילת שנת 2007 החליטו ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר עמיר פרץ על פיתוח עוד שתי מערכות הגנה מפני טילים - "שרביט קסמים" ו"כיפת ברזל". מערכת "שרביט קסמים" נועדה להגן מפני טילים הנורים מטווח של 40-250 קילומטרים וכאשר תהיה מבצעית תגן על אזרחי ישראל מפני טילים כמו ה"זילזאל" וה"פאג'ר". מערכת "כיפת ברזל" אמורה ליירט רקטות וטילים שנורים מטווח של 4-70 קילומטרים ובכלל זה טילי ה"קסאם", ה"גראד" והקטיושות.

   

  לפני מספר שבועות החליט הקבינט להזמין את מערכת "כיפת ברזל" מרפא"ל.

   על פי לוחות הזמנים שהציגו מנהלי רפא"ל מערכת "כיפת ברזל" אמורה להיות מבצעית עד ראשית שנת 2010 ובמהלך שנה זו תוכל מערכת הביטחון לפרוש אותה בדרום הארץ. מנהלי רפא"ל הדגישו היום כי בניגוד לטענות אחרות - אין בשוק מערכות לייזר ליירוט היכולות להעניק פתרון לבעיית הקסאם.

   

  "הדברים שהוצגו בפניי מרשימים ביותר ודומה שנעשה כאן מאמץ אדיר לפתח מערכות שיגנו, בסופו של הליך הפיתוח, על כלל אזרחי ישראל", אמר ראש הממשלה. הוא ביקש להאיץ את הפיתוח ולעשות כל מאמץ לצמצום לוחות הזמנים כדי להגן על תושבי הדרום בפני קסאם. " אני מבקש מכם לפתח את מערכת 'כיפת ברזל' כמה שיותר מהר ולספק לנו את האפשרות להצטייד בכמה שיותר מערכות נוספות", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביקש להאיץ את הפיתוח
  צילום: איי אף פי
  זילזאל. יש מענה
  מומלצים