שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סוף סוף: נמצא המבחן שבו AMD מנצחת

  יצרנית המעבדים AMD שזקוקה נואשות לראיות לכך שיש לה יתרונות מונפפת במבחני השוואה שמראים שמעבדים שלה חסכוניים יותר בחשמל מאינטל

  מאז ההכרזה על מעבדי Phenom הארבע-ליבתיים לפני חודשיים, AMD מתאמצת מאד לשכנע שיש אופק למעבדים הללו ולפלטפורמה שמקיפה אותם (Spider). זאת, למרות שבמבחני הביצועים שפורסמו עד עתה, Phenom הציג ביצועים פושרים והתקשה להתחרות ב-Core 2 Quad של אינטל.

   

  לא עוזרת העובדה שמכל משפחת המעבדים החדשה הגיע לשוק רק Phenom X4 9500. המעבדים המהירים יותר מתעכבים בגלל באג שנתגלה בתכנון שלהם. תחילה
  דובר על כך שהם יהיו זמינים בגירסה מתוקנת בחודש ינואר, ועכשיו מדובר (כנראה) על אפריל.

   

  AMD, שזקוקה נואשות לראיות לכך שלטכנולוגיה שלה יש יתרונות, נופפה בשבוע האחרון בתוצאות של מבחן של Neal Nelson Labs, בהן נמצא ששרתים מבוססי Opteron ארבע-ליבתי צרכו 41 אחוז פחות חשמל משרתים מבוססי Xeon האינטלי. התוצאות של Nelson אכן מעניינות, אבל יש טעם נפגם בכך שהן משוות גירסאות Opteron חדשות למעבדי Xeon מהשנה שעברה.

   

  לרווחתה של AMD, נמצא בכל זאת מבחן בלתי-תלוי שבו Phenom מנצח את Core 2. בתוצאות של מבחנים שפורסמו השבוע ב-Register הבריטי, אפשר לראות שהטכנולוגיה של AMD אכן הרבה יותר חסכונית יותר מזו של אינטל בחלק מהמקרים (במצב Idle עם ערכת השבבים AMD 690).

   

  לא צריך לזלזל בתוצאות הללו, כי ישנם לפחות שני תחומים שבהם צריכת החשמל חשובה לא פחות מהביצועים: בשרתים ובמחשבים ניידים. אם מדובר ביתרון אמיתי ש-AMD תצליח לשמר, נדע מן הסתם בהמשך השנה. 

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים