שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "פתאום ציפורים" למסע הופעות באירופה

  אחרי חמש שנים חוזרת לבמה יצירתה של הכוריאוגרפית יסמין גודר ותציג בשבע ערים אירופיות שונות בהן דיסלדורף בגרמניה, ברצלונה בספרד, ופוזנן בפולין לצד גיחה בישראל

  חמש שנים אחרי שירדה מהבמה חוזרת עבודתה של הכוריאוגרפית הישראלית, יסמין גודר, "פתאום ציפורים" להציג עם קאסט חדש של רקדנים, ולראשונה על במת תיאטרון ולא בתוך הסטודיו שבו הוצגה בבכורה.

   

  "פתאום ציפורים", נולדה כניסוי מטלטל ומרתק במסגרתו בודקות ארבע נשים בעזרת משחקי תפקידים את הגבולות הפיזיים והנפשיים המפרידים ביניהן. המופע מלווה במוזיקה חיה שהלחינה ומבצעת המוזיקאית קרני פוסטל.


  "פתאום ציפורים". אחת בתוך קבוצה (צילום: אלעד דבי)

   

  ההחלטה להעלות מחדש את המופע נולדה בעקבות הזמנות חוזרות ונשנות מטעם תיאטרון טראפו בבודפשט להציג על בימתו את היצירה בשילוב עם פתיחת הסטודיו של גודר ביפו שאפשר מקום לחזרות מחודשות על העבודה. "עצם קיומו של הסטודיו אפשר יותר זמן חזרות וזה אפשר להחזיר את העבודה לחיים. לפני כן היה לי מאד קשה להריץ אותה בגלל שלא היו לי תנאים להחזיק את הקאסט", אומרת גודר, "המפגש המחודש עם העבודה היה מעניין. התחלנו את הסבב הנוכחי עם הופעה ראשונה בבודפשט ואנחנו נמשיך בחודש מרץ בסיור שייפתח בשוק הפרחים בברצלונה, ימשיך לפרנקפורט, לברלין, למרכז המחול של העיר הפולנית פוזנן, לדיסלדורף ולטורינו".

   

  לדברי גודר הגלגול הנוכחי של העבודה מזמן חווית צפייה שונה מבחינת הקומפוזיציה והארכיטקטורה שהיא יוצרת על הבמה.

   

  "בסטודיו הקרבה שבין הקהל לרקדניות אפשר לשמוע את הנשימות, להרגיש את הזיעה. זו היתה קרבה על גבול המבוכה שזה מימד חשוב מאד בעבודה", היא אומרת, "ובכל זאת על הבמה מתווספת פרספקטיבה של חלל. אני לא בטוחה עדיין מה עדיף אבל זה שונה. העבודה בגלגול הנוכחי מתרחקת מהמקום הפרטי והפרטני ומקבלת מימד אחר ומבט על ביטול ואובדן הזהות של היחיד בתוך קבוצה, הטמעות ונבלעות".

   

  לקראת סיבוב ההופעות באירופה תציג גודר סדרת מופעים של "פתאום ציפורים" גם במתחם הביתי. היצירה תעלה פעמיים במרכז סוזן דלל בתל אביב (30 בינואר, 16 בפברואר) ופעמיים נוספות בתיאטרון המעבדה בירושלים (19-20 בפברואר).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הציפורים חוזרות
  צילום: יורי יוקוטי
  לאתר ההטבות
  מומלצים