שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האם אתם חכמים מתלמידת אולפנה?
  תחרות האולפניאדה המתמטית השנתית יצאה לדרך בהשתתפות תלמידות מכל רחבי הארץ. רוצים לדעת אם אתם שווים למתמודדות? כנסו, פיתרו את השאלון ותקבלו דיאגנוזה אישית

  חשבתם שמתמטיקה היא רק לגברים ולגאונים? האולפניאדה המתמטית לנשים של מכללה ירושלים מנפצת את המיתוס באמצעות הרשמה המונית של 1,200 משתתפות, תלמידות אולפנה מכל הארץ, שהתמודדו עם שאלון השלב הראשון של האליפות המאתגרת. התחרות היא אישית ומוסדית ובסופה תיבחר מנצחת אישית ומוסד מנצח.

   

  אז רוצים לדעת אם אתם שווים לבת אולפנה? תוכלו לנסות את כוחכם בפתרון השלב הראשון באתר האולפניאדה ובסיום השאלון תקבלו דיאגנוזה אישית הומוריסטית על כל אחת מיכולות החשיבה המתמטית שלכם - החזותית, הכמותית, האנאליטית והלוגית ובכלל על ההתאמה שלכם לתחום.

   

  "מתמטיקה זה גם למגניבים"

  כאמור, האולפניאדה המתמטית השלישית של מכללה ירושלים יצאה לדרך בהרשמת שיא של 56 בתי ספר וכ-1200 מתמודדות. המשתתפות באליפות המתמטית נדרשו להתמודד בשלב זה עם שאלון מאתגר אך ידידותי הכולל 20 שאלות הבודקות מגוון של מיומנויות חשיבה: חזותית, אנאליטית, לוגית וכמותית. תלמידות האולפנות והתיכונים מילאו את השאלון בבית ספרם ואילו בנות השירות לאומי יכלו להתמודד עימו דרך אתר האינטרנט של האולפניאדה, כמיטב המודרנה.

   

  לאחר סיום השלב הראשון, סיפרה שני גדעוני תלמידת יב' באולפנת צביה ירושלים ש"השאלון היה ממש חביב, כי זה לא תרגילים עם חוק מסוים שפשוט הולכים לפיו, אלא כל פעם מפעילים את הראש מחדש, כל פעם חושבים בצורה אחרת, אז זה די מעניין". שני הוסיפה ואמרה שהיא "לא חושבת שמתמטיקה זה תחום גברי, נשים יכולות להצליח במתמטיקה וזה לא קשור למגדר". עילית כהן תלמידת כתה יא' סיפרה שהשאלון היה "סביר" וש"חלק מהשאלות היו קלות וחלקן קשות", לדבריה "גם מגניבים יכולים לאהוב מתמטיקה, למרות שבפועל רובם הם חנונים כאלה כי החומר קשה".

   

  מארגני האולפניאדה - ראש החוג למתמטיקה במכללה ירושלים ד"ר זיוה דויטש ועורך מגזין שעשועי המתמטיקה 'אלף אפס',  עקיבא קדרי, הבהירו שיזמו את האולפניאדה "גם כדי לנפץ את המיתוס שמתמטיקה היא לגברים ולגאונים בלבד", דויטש הדגישה ש"הפסטיבל המתמטי הזה דווקא לנשים" ואילו קדרי הזכיר ש"מדובר באליפות המתמטית הפופולארית בישראל הכוללת משתתפות רבות במגוון של רמות".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בנות אולפנה. יוצאות לדרך, עם מחשב
  צילום: ישראל ברדוגו
  מומלצים