שתף קטע נבחר

חשד: גלגלו מיליונים בהימורי ספורט באינטרנט

ארגון פשיעה ועבריינים בכירים הפעילו על-פי החשד רשת ההימורים שגלגלה מאות מיליונים. את הרווחים הלבינו במשרד חלפנות. החשד: ההימורים - בעיקר מתחום הספורט - גם הניעו את מפעילי האתר להשפיע על תוצאות משחקים

שבעה בני אדם נעצרו הבוקר (יום ג') ו-18 נוספים עוכבו לחקירה, בחשד שהפעילו רשת הימורים בלתי חוקית באינטרנט. על-פי החשד גילגלה הרשת מאות מיליוני שקלים ואת הרווחים הלבינו חבריה בדרכים שונות.

 

המעצר התאפשר בתום חקירה סמויה שערכו היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) בשיתוף יחידת להב 433, לגבי אתר האינטרנט "play2bet". על פי החשד, לפעילות האתר קשורים גם חברי ארגון פשיעה ועבריינים בכירים, כאשר הכספים נותבו למשרד חלפנות - שם הולבנו. חלק מהכסף הוברח על-פי החשד לחו"ל.

 

מדובר באתר אינטרנט המאפשר מגוון רחב של הימורים, בעיקר בתחום הספורט - על תוצאות ביניים, הוצאת כרטיסים אדומים וצהובים בכדורגל, הבקעת בעיטות עונשין ועוד. מצב זה גרם, על-פי החשד, לכך שלמפעילי האתר היה אינטרס להשפיע על תוצאות המשחק. אחד מהם הורשע בעבר במסגרת חקירה שנוהלה בדרום הארץ, בנוגע לשוחד ואיומים על שחקני הפועל באר שבע ובניסיון להטות את תוצאות המשחק.

 

ההימורים בוצעו במזומן בלבד. על-פי השיטה באתר, הגיעו שליחים לבתי המהמרים כדי לגבות כספים או לסירוגין לחלק רווחים.

 

להערכת המשטרה, מדובר בסכומים שנעו עד עשרות אלפי שקלים לשבוע למהמר. לרוב הימרו המהמרים ב"כסף שחור" או בכספי הלוואות שנלקחו בשוק האפור.

 

בכוונת המשטרה לבקש במהלך היום להאירך את מעצרם של חלק מהחשודים בבית משפט השלום בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הימורים בעיקר על ספורט. ארכיון
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים