שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  AMD חוזרת להוביל עם כרטיס חדש

  לראשונה מאז רכישת ATI לפני כשנה וחצי, AMD מציגה את HD 3870 X2, כרטיס גרפי שמקיים את ההבטחה ומנצח את כרטיסי GeForce המתחרים במבחני הביצועים. לא ברור לכמה זמן, אבל בינתיים יש לה מוצר מנצח

   חברת AMD הכריזה אתמול (ב') על הזמינות המסחרית של ATI Radeon HD 3870 X2, הכרטיס הגרפי מרובה-המעבדים הראשון מתוצרתה ונכון לעכשיו המאיץ המהיר ביותר בשוק. לראשונה מאז רכישת ATI לפני שנה וחצי, מוצרי GeForce של Nvidia המתחרה אינם מובילים עוד את מבחני הביצועים.

   

  במבחנים ראשונים שפורסמו ביממה האחרונה, HD 3870 X2 מציג יתרון עקבי על GeForce 8800 Ultra, לשעבר הכרטיס החזק ביותר בשוק. במבחנים שפרסם Tom's Hardaware, למשל, השיג הכרטיס החדש יתרון ממוצע של כ-7 אחוזים. תוצאות דומות אפשר למצוא בנתונים שפרסמו Ars Technica, ExtremeTechHot Hardware, AnandTech ואחרים.

   

  לכך יש להוסיף את התמחור האגרסיבי של HD 3870 X2: החל מ-450 דולר, בהשוואה ל-700 דולר ויותר עבור מוצרי GeForce 8800 Ultra. כך שהכרטיס החדש מקיים את ההבטחה של AMD-ATI ומציע יחס מחיר/ביצועים עדיף במובהק על המתחרה.

   

  עם החברות שייצרו כרטיסי 3870 X2 לדברי AMD נמנות Asus, MSI, Club3D, Diamond, HIS, ITC, Jetway, ASK, Sapphire, Triplex, Tul ו-Visiontek.

   

  בינתיים ללא תחרות

  HD 3870 X2 הוא כרטיס יחיד עם שני שבבי RV670, כמו אלו שמשמשים כבר בכרטיסים Radeon HD שהוכרזו החל מנובמבר אשתקד. העיבוד המקבילי מושג באמצעות קישור פנימי של השבבים בממשק CrossFire. אין צורך בתמיכה ב-CrossFire ברמת לוח-האם וניתן להתקין את הכרטיס בלוח-אם רגיל עם חריץ PCI Express.

   

  לכך מוסיף HD 3870 X2 את התכונות המוכרות מהמוצרים הקודמים בסדרת Radeon HD 3000: תמיכה ב-DirectX 10.1 ובטכנולוגיית CrossFireX, מפענח וידאו מסוג UVD, ממשקי DVI ו-DisplayPort ועוד.

   

  ATI היא לא הראשונה להציג כרטיס מהסוג הזה. הרעיון לשלב שני שבבי האצה על כרטיס אחר כבר יושם ב-2006 במוצרי GeForce 7950GX2, אם כי בצורה קצת פחות אלגנטית. Nvidia גם מתכננת להשיק מוצר דומה ל-HD 3870 X2, שיתבסס על השבב G92 החזק יותר מ-RV670.

   

  ל-ATI יש כרגע יתרון על Nvidia בדמות השימוש בתהליך ייצור באבחנה של 55 ננומטר (לעומת 65 אצל המתחרה), שמאפשר צריכת חשמל ופליטת חום נמוכות יותר.

   

  השמועות מדברות על כך שהכרזות המוצרים הבאות של Nvidia צפויות לחודש מרץ, כך שלפחות בינתיים ATI מחזיקה בכרטיס הגרפי המהיר יותר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים