שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פתיחה חלשה ל-"In Treatment"

  446 אלף איש צפו בפרק הראשון של הגרסה האמריקאית ל"בטיפול". אבל הנתונים יכולים להשתפר בעקבות צופים בפרקים החוזרים וב-VOD

  "המנהלים ב-HBO יצטרכו בעצמם טיפול", אומרות ידיעות רייטינג בארצות הברית על נתוני הרייטינג הראשוניים הנמוכים שקיבלה "In Treatment", האדפטציה האמריקאית לסדרה הישראלית "בטיפול". "In Treatment", שעלתה לשידור ברשת הכבלים בתשלום ב-28 בינואר (ב'), זכתה ל-446 אלף צופים בממוצע ביום עלייתה, כחצי מכמות הצופים שצפו ב"Tell Me You Love Me", הסדרה האחרונה שעלתה ברשת HBO לפני "In Treatment".

   


  מליסה ג'ורג' כאיילת זורר. הפרק הפותח

   

  הסדרה, בכיכובו של גבריאל ביירן, שמשחזר את הדמות שמגלם בארץ אסי דיין, זכתה לביקורות משבחות למדי בעיתונים החשובים בארצות הברית וב-HBO תולים בה ציפיות רבות. גם שביתת התסריטאים עוררה תקוות שהסדרה תהווה תחליף ליובש ברשתות השידור הגדולות.

   

  אבל יתכן שהנתונים הללו אינם מבשרי אסון, משום שנתוני הרייטינג לא מגלים את התמונה המלאה.

   

  HBO אינה זו שפרסמה את הנתונים, הם הגיעו לידי מגזיני המדיה ממרכז המדידה. HBO מפרסמת נתוני רייטינג מאוחר יחסית למועד השידור, שכן היא נוהגת לשקלל נתוני צפייה מתווספים. אנשי הרשת נוהגים להוסיף לספירה את מספר הפעמים שהפרקים שודרו במהלך השבוע, במקום להתרכז במספרי הפרימיירה בלבד. לפי השיטה הזאת למשל, "Tell Me You Love Me", זכתה ל-965 אלף צופים כשעלתה לשידור ב-9 בספטמבר, אבל זכתה לממוצע של 3.8 מיליון צופים עם שמונה שידורים חוזרים ששודרו במהלך השבוע שאחריו. הסדרה גם ליקטה 500 אלף צופים נוספים ב-VOD במהלך שידורה.

   

  עוד עבד לרעתה של "In Treatment" יום שידור הבכורה שלה ושעת השידור. הסדרה עלתה לשידור ביום שני, שהוא היום הראשון בשבוע העבודה האמריקני וב-21:30, יום ושעה שאינם אופייניים לבכורות ב-HBO, שבדרך כלל נוהגת לחנוך סדרות גדולות בימי ראשון. כך היה עם "Tell Me You Love Me" (שתשודר בארץ ב-HOT), וכך גם עם "Flight of the Conchords" (שתשודר ב-XtraHot ומשודרת בשירות הVOD של HOT). האחרונה משכה כמיליון צופים, גם הודות ליום השידור אבל בעיקר בשל המקפצה שהעניקה לה "תרגיע" עם לארי דייויד.

   

  הרשת שמרה בעבר את לילות שני עבור סדרות דרמה שכבר הוכיחו עצמן כלהיט בעונות קודמות כמו "אהבה גדולה", שמשודרת בארץ ב-yes ו"עמוק באדמה" המנוחה.

   

  עוד יתכן, שהרייטינג נפגם בשל שיטת השידור של הסדרה. כל לו"ז השידור של "In Treatment" הוא מאוד לא טיפוסי ל-HBO. כמו "בטיפול" הישראלית, הסדרה האמריקאית שודרה בארה"ב השבוע מדי ערב בימים שני-שישי, וכך תשודר במשך תשעה שבועות של מרתון טיפולים. ממש כמו במקור הישראלי, כל יום בסדרה מוקדש למטופל אחר, כשבשישי המטפל הולך למנטורית שלו (דיאן ווסט).

   

  כן יש להתנחם בעובדה שצופים עשויים להתווסף לה בסוף השבוע, אז משדרת HBO שידורים חוזרים ברצף של כל טיפולי השבוע שחלף.

   

  בנוסף, פרקי כל הסדרה ניתנים לצפייה גם בפלטפורמות שידור שאינן טלוויזיה, מה שאולי גורם לצופים לצפות בהם באפיקים אחרים ומשנה את תמונת הרייטינג. בימי שני פרקי הסדרה מועלים במלואם לאתר HBO.com, עולים גם לשירות ה-VOD של הרשת וניתנים לצפייה גם ב-iTunes. צופים עשויים להעדיף דרכי צפייה אלה המאפשרות צפייה רצופה בכמה סשנים טיפוליים. 

   

  בארץ תעלה "In Treatment" ב-Hot VOD באמצע מרץ, ובמאי ב-XtraHot.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים