שתף קטע נבחר

י-ם: לופוליאנסקי היקצה שטח לקבורה חילונית

ראש העיר החרדי של ירושלים הפקיד אמש בוועדה את התוכנית להקצאת שטח לקבורה חילונית בבית העלמין החדש בהר המנוחות. לופליאנסקי: "ירושלים היא עיר פלורליסטית המחויבת לאפשר לכל אדם לבחור את דרך חייו ללא כפייה"

ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, הפקיד אמש (יום ד') בוועדה המקומית לתכנון ובנייה את תוכניתו להקמת בית עלמין לקבורה אזרחית בשטח בית העלמין החדש בהר המנוחות. 

 

מדובר בתוכנית כוללת אשר תשתרע על שטח של כ-350 דונם להקמת בית עלמין חדש בגבעת שאול, שבו יוקצה שטח מיוחד שישמש לקבורה חילונית. במתחם זה, אשר יופעל על ידי עמותת "מנוחה נכונה" תתאפשר קבורת אנשים אשר ההלכה מונעת את קבורתם בחלקה רגילה או שאינם מעוניינים בקבורה על פי ההלכה היהודית. עם האישור בוועדה המקומית אמר לופוליאנסקי כי "ירושלים הינה עיר פלורליסטית המחויבת לאפשר לכל אדם לבחור את דרך חייו ואת דרך הטיפול בקבורתו ללא כל כפיה כזו או אחרת".

 

מנהל מנהלת מבני דת בעירייה, יצחק הנאו, ציין כי בית העלמין החדש נועד לתת מענה למצוקת הקבורה הקיימת כיום בירושלים, וישולבו בו מגוון שיטות קבורה – קבורה זוגית, קבורה בקומות, כוכי קבורה וקבורה רמה במשטחים הבנויים זה מעל זה. בשטח הסמוך לבית העלמין מתכננת העירייה להקים מרכזי הספדים וטהרה, מרכז מידע ומודיעין, ולמעלה מ-800 מקומות חנייה לרכב פרטי וציבורי.

 

בנוסף העבירה אמש הוועדה המקומית להפקדה, תוכנית להוספת 50 דונם לקבורה, בשטח המקשר בין הר המנוחות, לאזור הקבורה החדש.

 

גיבוש התכנית לבית העלמין החדש התאפשרה לאור הקמה של מועצת בתי עלמין חדשה, שבראשה עומדים מנהל מנהלת מבני הדת בעירייה, הרב יצחק הנאו, עו"ד מאיר שפיגלר מהרשות הארצית לשרותי דת ונציגי חברות הקדישא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר לופליאנסקי
צילום: חיים צח
ירושלים הבוקר. עכשיו גם "מנוחה נכונה"
צילום: AFP
מומלצים