שתף קטע נבחר

צעירי העבודה מאיימים: לא נפעל למען ברק

"אם ירחיקו את אנשי המפלגה ויקרבו אנשים חיצוניים, לא נהיה שוב אלה שתולים את השלטים ברחובות", הם אומרים. גם ראשי ערים, שעמם נפגש ח"כ רענן כהן, מתחו ביקורת קשה על ברק, והחליטו כי עד שלא ייפגש איתם לא יחלו בכל פעילות

מחר ייוודע בפורום "שרינו" של העבודה, אלו שרים וחברי כנסת ממפלגת העבודה יקבלו תפקידים במטה הבחירות של אהוד ברק. ובינתיים, פעילי השטח של המפלגה לא ששים לצאת לרחובות.
אנשי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה מאיימים כי לא יתנדבו בשביל ברק, שכן הרכב המטה המסתמן אינו נראה להם. "אם ירחיקו את אנשי המפלגה ויקרבו אנשים חיצוניים, אנחנו לא נהיה שוב נערי פלריגים (השלטים שתולים ברחובות)", אומר היו"ר, רונן צור, שהוסיף כי ביום חמישי הקרוב יערכו צעירי העבודה כינוס חירום, שבו תתקבל החלטה בעניין.
חברים אחרים במשמרת הצעירה אף אומרים דברים חריפים יותר. תפקודו של ברק כראש ממשלה אינו מוצא חן בעיניהם, והם תוהים מדוע עליהם לסייע למועמד, שאינם מחבבים אפילו.

גם ראשי הערים לא ממהרים לתמוך

ביום חמישי שעבר כינס מזכ"ל העבודה, רענן כהן, ראשי ערים, ראשי מועצות מקומיות וראשי יישובים ערביים, כדי לדרבן אותם להתגייס למען ברק. משתתפי הפגישה סיפרו על אווירה קשה ועל הטחת האשמות בברק ובשר האוצר, אברהם שוחט, על כך שלא דאגו לתקציבים וליחס הולם. "אפילו מהליכוד קיבלנו יותר עזרה מאשר ממפלגת העבודה", צעק ראש מועצת רמה, ד"ר חורי, לעבר רענן כהן.
את הביקורת החריפה ביותר מתח על ברק ראש עיריית בית שאן, פיני קבלו. הוא העביר הצעת החלטה, לפיה עד שברק לא ייפגש עם ראשי הערים, הם לא יפעלו למענו. ראשי הרשויות הערביות אמרו בישיבה, כי אם שמעון פרס יחליט להתמודד על ראשות הממשלה, רבים הסיכויים שהם יתמכו בו, וכלל לא יסייעו לברק
"כרגע המצב הוא חצי חצי. יש חמישים אחוזים, שלא מוכנים לתמוך בברק בשום אופן", סיפר אחד מראשי הערים, שהשתתף בפגישה. הוא הוסיף, כי בכינוס נמתחה ביקורת על כל שרי המפלגה, למעט חיים רמון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ברק. מחר יבחר את בעלי התפקידים במטה הבחירות
צילום: איי פי
זום 77
רענן כהן. מנסה לגייס את ראשי הערים
זום 77
מומלצים