שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קשישה אושפזה בשל פגיעת קור; מצבה אנוש
  אישה כבת 90 נמצאה על רצפת ביתה כשחום גופה עומד על 32 מעלות. על פי ההערכות, הקשישה הייתה מוטלת על הרצפה כבר משעות הלילה, אולם היא נמצאה רק לאחר שעות ארוכות על ידי אחת משכנותיה. היא אושפזה במצב קשה מאוד, והרופאים נאבקים על חייה.

  קשישה כבת 90 מנתניה נמצאה היום (שישי) במצב קשה מאוד כשהיא סובלת מפגיעת קור. צוות מגן דוד אדום שהגיע לביתה ביצע בה פעולות החייאה, ופינה אותה לבית החולים כשהיא סובלת מהיפותרמיה וחום גופה עומד על 32 מעלות.

   

  האישה, המתגוררת בגפה, התגלתה בשעות אחר הצהריים על ידי אחת משכנותיה. היא נמצאה כשהיא מוטלת על רצפת דירתה ומכוסה בשמיכה דקה ורטובה. הקשישה, שהייתה חסרת הכרה, לא הגיבה לקריאות השכנה שהזעיקה למקום צוותים של מגן דוד אדום וארגון "איחוד הצלה".

   

  עם הגיעם למקום החלו הצוותים הרפואיים לבצע בקשישה פעולות החייאה, ובמהלך בדיקות שערכו התברר כי חום גופה נמוך במיוחד וכי היא סובלת מהיפותרמיה. האישה הועברה לבית החולים לניאדו בעיר כשהיא מונשמת, וחום גופה עומד על 32 מעלות. מבית החולים נמסר כי נעשים מאמצים להציל את חייה. 

   

  נסיבות האירוע עדיין אינן ברורות, אולם ייתכן כי האישה הייתה מוטלת מחוסרת הכרה במהלך כל הלילה כתוצאה מאיבוד חום הגוף. גורמים רפואיים העריכו כי אם הייתה נותרת לבדה כמה שעות נוספות היה מצבה קשה אף יותר.

   

  גל הקור העז גבה בשבועות האחרונים קורבנות רבים, בעיקר בקרב קשישים וחסרי בית.

  מוקדם יותר השבוע נמצא גבר כבן 35 כשהוא רוח חיים בחדר אשפה בבת ים, כשלצדו בקבוקי אלכוהול. על פי ההערכות, סיבת מותו הייתה חוף גוף נמוך, שצנח בעקבות הקור העז.

   

  יום קודם לכן נמצאה גופתו של גבר כבן 50 ברחוב נדב בתל אביב. מדובר ככל הנראה בחסר בית שנפל קורבן לקור ולרוחות, ולא מצא מחסה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הגיעה לבית החולים מחוסרת הכרה
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים