שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מאוריטניה: 3 נעצרו בחשד לביצוע מתקפת הירי
  מנגנוני הביטחון עצרו ממזרח לבירה נואקשוט שלושה צעירים בחשד שהיו מעורבים במתקפת הירי לעבר שגרירות ישראל אתמול. בתוך כך, העריכו גורמי ביטחון במדינה כי הירי לא כוון לשגרירות אלא למסעדה סמוכה. הממשלה: מדובר בפעולה נפשעת. נרדוף אחר הפושעים ונעמידם לדין

  מנגנוני הביטחון של מאוריטניה עצרו שלושה צעירים בחשד שהיו מעורבים במתקפת הירי לעבר שגרירות ישראל בבירה נואקשוט אתמול. כך דיווחה הבוקר (שבת) רשת הטלוויזיה אל-ג'זירה. על פי הדיווח נעצרו השלושה בכפר אג'וויר ממזרח לבירה, בשעה שנהגו ברכב מסוג טויוטה.

   

  גורמי ביטחון במדינה העריכו כי מתקפת הירי אתמול לא כוונה נגד שגרירות ישראל, אלא נגד המסעדה הנמצאת סמוך לה שאותה נוהגים לפקוד גורמים מערביים. לדבריהם, מהמידע שנאסף עד כה השגרירות לא היתה המטרה של המתקפה "וההוכחה לכך היא כי איש מבין התוקפים לא כיוון את נשקו כלפיה בתחילה, אלא רק כאשר שומרי השגרירות פתחו באש לעברם". עוד הוסיפו גורמי הביטחון כי עובדי השגרירות ושומריה לא נפגעו מהירי וזאת בשעה שכל הנפגעים בתקרית היו מקרב אנשי המסעדה. יצויין כי דברים ברוח זו השמיעו אתמול גם גורמים מדיניים בשיחה ל-ynet.

   

  למרות זאת, ממשלת מאוריטניה לא הבהירה באופן נחרץ אם תקרית הירי נועדה לפגוע בשגרירות או במסעדה והסתפקה בקביעה כי "אלמונים פתחו באש לכיוון שגרירות ישראל". השלטונות במאוריטניה מיהרו לגנות את המתקפה וכינו אותה "פעלוה נפשעת ומגונה". דובר הממשלה, עזיז ולד א-דאהי, אמר כי הממשלה "נחושה לרדוף אחר הפושעים ולהעמידם לדין".

   

  שר התקשורת של מאוריטניה, מוחמד פאל ולד א-שייח, הוסיף כי הממשלה תעמדי את הפושעים לדין וכי היא מחויבת לספק ביטחון מוחלט לכל השגרירויות הזרות ולשמור על היציבות. לדבריו, התקרית "לא תשנה את העובדה שמאוריטניה היא מדינה פתוחה ויציבה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים