שתף קטע נבחר

וינוגרד ל-ynet: לא חוזרים מהדברים הקשים של הדו"ח החלקי

בהתייחסות ראשונה לדו"ח שפרסם ולתגובה הציבורית בעקבותיו, אומר מי שעמד בראש ועדת הבדיקה: "הדו"ח החלקי הוא חלק בלתי נפרד מהדו"ח הסופי - והוועדה אינה חוזרת בה מהדברים הקשים שנאמרו שם". הוא מבקש לקרוא את הדו"ח המלא מתחילתו ועד סופו, בטרם מגיבים. גורם המקורב לוועדה קובל על "האופן הלא רציני" בו מתייחסים הפוליטיקאים והתקשורת לדו"ח: "אנחת הרווחה הייתה מוקדמת מדי"

אף שראש הממשלה הכריז הבוקר (יום א') כי "לא שמח" אחרי פרסום הדו"ח המלא של ועדת וינוגרד, בסביבתו לא הסתירו את ההתרגשות שאחזה בו ביום רביעי בערב. את אנחת הרווחה הביעו מקורביו חיים רמון ("בשבוע הבא הדו"ח יהיה היסטוריה") וטומי לפיד ("מאחל למלעיזים שייחנקו"), וגם שיחת הטלפון בין אהוד אולמרט לעמיר פרץ. לעומת זאת, בקרב חברי הוועדה עצמם מתקשים להבין את השמחה.

 

"אנחת הרווחה הייתה מוקדמת מדי", אומר ל-ynet גורם המקורב לוועדת וינוגרד. הוא מזכיר את המגבלות שהוטלו על הוועדה בבג"ץ - במסגרתן נאלצה להתחייב שלא לפרסם המלצות אישיות. אחרת, מוסיף הגורם, הייתה הוועדה נגררת לעוד שנת עבודה.

 

"הדו"ח נכתב תחת מגבלות של בג"ץ, וצריך לזכור את זה", אומר הגורם, שבאותה הזדמנות קובל על "האופן הלא רציני" בו מתייחסים לדו"ח - יותר מ-600 עמודים אורכו - במסדרונות הפוליטיים, בתקשורת ובציבור כולו.  

 

בשיחה עם ynet התייחס לראשונה יו"ר הוועדה, השופט בדימוס אליהו וינוגרד, לדו"ח שפרסם עם עמיתיו - ולתגובות הציבוריות והפוליטיות שנשמעו בעקבותיו. "צריך לקרוא את הדו"ח מתחילתו ועד סופו על מנת שיתייחסו אליו", אמר.

 

לתוכן עצמו מסרב השופט לפי שעה להתייחס, ומפנה אותנו לדבריו במסיבת

העיתונאים בבנייני האומה בירושלים. ועם זאת, הוא שב ומבהיר בקולו, נוכח מה שכבר נתפש בכמה מקומות ככתב זיכוי לאולמרט: "כפי שאמרנו וכתבנו, הדו"ח החלקי הוא חלק בלתי נפרד מהדו"ח הסופי - והוועדה אינה חוזרת בה מהדברים הקשים שנאמרו שם".  

  

"על תוכן הדו"ח אני לא רוצה להגיב", אומר אליהו וינוגרד. "לנו היה תפקיד לכתוב דו"ח, ועשינו זאת. דעתנו האישית, הפרשנות והעמדות שלנו - זה לא מתפקידנו. הציבור צריך לקרוא את הדו"ח במלואו ולעשות את מה שהוא רואה לנכון אחרי קריאת הדו"ח. אנחנו את שלנו אמרנו בדו"ח".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקראו עד הסוף: אליהו וינגורד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים