שתף קטע נבחר

שוטרים מתחייבים: לא לפירסינג, לא למועדונים

במשטרת תל-אביב החלו להחתים שוטרים על התחייבות לא לקעקע את הגוף במקומות גלויים או לעשות פירסינג. כמו כן, נאסר עליהם לבלות במועדונים ידועים בעיר. השוטרים מתרעמים: "ההגבלות מוגזמות". המשטרה: נבחן את מכתב ההתחייבות מחדש

בלי קעקועים, בלי פירסינג (במקומות גלויים) ובלי בילויים במועדונים ידועים: משטרת תל-אביב החליטה להדק את הפיקוח על שוטריה. ל-ynet נודע כי אחרי שבעבר הטילו עליהם הנחיות שונות, עברו באחרונה להחתים את השוטרים על מכתב התחייבות האוסר עליהם לעשות קעקועים, לעשות פירסינג במקומות גלויים ולבלות במועדונים מסוימים בתל-אביב. בעקבות פניית ynet למשטרה נאמר כי הנושא ייבחן מחדש.

 

לפני כחודש החליט מפקד מחוז תל-אביב, ניצב אילן פרנקו, להוריד הנחיות חדשות לשוטרים שלו לפיהן, כך על פי המכתב שנמסר לשוטרים (לצפייה בו - לחצו כאן), אסור לקעקע את הגוף, אסור לבצע פירסינג במקומות גלויים בגוף, מלבד בתנוך האוזן וכמו כן אסור להם לבלות במועדונים מסוימים, רבים מהם נחשבים מצליחים וידועים מאוד בעיר. הסיבה, כפי שנטען במכתב, "פעילות פלילית שמתקיימת בהם".

 

מלשכת מפקד משטרת מרחב יפתח יצא מכתב התחייבות שעליו חייב לחתום כל שוטר: "בחתימת ידי, הנני מתחייב לנאמר, ובמידה ואחרוג מנהלים אלה, מודע לכך שמדובר בעבירת משמעת".  

 

יצוין כי עבירת משמעת אינה מוגדרת כעבירה פלילית והיא נדונה בפני "דן יחיד", בדרך כלל - מפקדו הישיר של השוטר שביצע את העבירה. העונש על עבירות משמעת במשטרה מגיע לגובה קנס של עד שבעה ימים, או נזיפה חמורה. כאשר מדובר בעבירה חמורה - הוא עומד לדין בפני בית דין למשמעת, שם ניתן לעכב את קידומו או להורידו בדרגה. במקרים חמורים במיוחד - ניתן אף לפטר שוטר משירות.

 

המשטרה: נבחן מחדש את מכתב ההתחייבות

שוטרים במשטרת מחוז תל-אביב מתרעמים על האיסורים החדשים, ואומרים כי הם מוגזמים ולא מידתיים. לדבריהם, בעבר פורסמו הנחיות במזכרים, אולם כיום נראה שכבר לא מאמינים להם, ולכן מחתימים אותם על כל מיני התחייבויות.

 

עורך הדין הפלילי ליאור אפשטיין הביע תמיהה על המהלך ואמר ל-ynet: "החל מחיקוקו של חוק יסוד

כבוד האדם וחירותו מוּסדה החירות של האדם לגבי גופו, אמונתו ודרך התנהגותו ומותר לפגוע בחירות הזו רק בחוק ורק באופן מידתי. כמו שאי אפשר למנוע מאדם להתגייס למשטרה על רקע צבע עור או אמונה דתית או אהדה לקבוצת כדורגל כלשהי, כך לא ניתן לפסול באופן גורף או למנוע מכל השוטרים התנהגות שאינה אסורה לפי החוק". 

 

ממשטרת מחוז ת"א נמסר בתגובה: "על פי פקודות המשטרה וברוח הפקודה הועברו ע"י מפקד מרחב יפתח הנחיות בכל העוסק להופעתו של השוטר. באשר להחתמת השוטרים על מכתב ההתחייבות, הנושא יבחן מחדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים