שתף קטע נבחר

אושרו מינויים של 19 שגרירים וקונסולים חדשים

13 שגרירים ושישה קונסולים ייצאו בקיץ לייצג את המדינה בנציגיויות ישראל ברחבי הגלובוס, ויפעלו לקידום התדמית הישראלית בברזיל, שבדיה, קנדה, גאורגיה ומדינות נוספות. בין הדיפלומטים החדשים גם שלוש נשים

הממשלה אישרה היום (א') בישיבתה השבועית את מינוים של 19 ראשי נציגויות ישראל בחו"ל – 13 שגרירים ושישה קונסולים כלליים. זאת, בהמשך להחלטת ועדת המינויים העליונה במשרד החוץ שהחליטה על המינויים בחודש דצמבר והעבירה אותם לאישור הממשלה.

 

בין המינויים שאושרו ניתן למצוא שורה של מינויים בבירות חשובות בעולם. סמנכ"ל המשרד לארגונים בינלאומיים, רוני לשנו-יער, מונה לתפקיד שגריר ישראל למוסדות האו"ם בז'נבה; סמנכ"לית המשרד לעניינים אסטרטגיים, מרים זיו, מונתה לכהן כשגרירה באוטווה; מנהלת מחלקת דרום מזרח אסיה, גיורא בכר כשגריר בברזיליה; מיכאל אליגל כשגריר באוסלו ועוד.

 

כמו כן, מונו שגרירים חדשים לגאורגיה, אוזבקיסטן, פורטוגל, צ'כיה, דנמרק, שבדיה, אתיופיה ובואנוס איירס, כשמקצת השליחים ייצגו את ישראל גם במדינות סמוכות, שבהן אין לישראל נציגות קבועה.

 

בין הקונסולים הכללים החדשים מונו גם ג'קי אלדן שייצא לשנגחאי; עקיבא תור בסן פרנסיסקו ודניאל קוטנר בפילדלפיה. במשרד החוץ מיהרו לברך על אישור הממשלה, וציינו כי צעד זה הוא חלק מהמאמץ להשלים את המינויים בהקדם כדי לאפשר לראשי הנציגויות להיערך בהתאם לקראת שליחותם.

 

העברת המינויים בשלב מוקדם יחסית היא יוזמה של שרת החוץ, ציפי ולבני, ומנכל המשרד, אהרון אברמוביץ', מאחר שמרבית הדיפלומטים צפויים לצאת לתפקידם בקיץ.

 

בנוסף, ציינו במשרד החוץ במיוחד את העובדה כי מבין 19 ראשי הנציגויות מונו גם שלוש נשים, שתיים מהן יישלחו לערים חשובות בצפון אמריקה: השגרירה זיו באוטווה, ואורלי גיל שמונתה לקונסולית הכללית בשיקגו. "אנו מייחסים חשיבות למינוי נשים כפי שהדבר בא לידי ביטוי במינוי נשים בנציגויות חשובות של ישראל בעולם", אמרה ל-ynet מנהלת המחלקה לתקשורת ישראלית במשרד, יעל רביע-צדוק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. קידמה מינויים
צילום: איי פי
מומלצים