שתף קטע נבחר

המשטרה: ראיות נגד ראש העיר יהוד בעוד פרשות

היחידה הארצית לחקירות הונאה הגישה לפרקליטות המלצות להעמיד לדין את יוסי בן-דוד בשתי פרשות נוספות - הראשונה נוגעת ליועץ המשפטי של העירייה והשנייה בחשד שסייע למקורב להשיג רישיון עסק. לפני כחמישה חודשים המליצה המשטרה להאשימו בהאזנות סתר ותקיפה. בן-דוד ל-ynet: "ההמלצות נגדי מופרכות ושקריות"

היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) המליצה היום (ד') לפרקליטות מחוז מרכז להעמיד לדין את ראש עיריית יהוד, יוסי בן-דוד, בחשד למעורבות בשתי פרשיות שחיתות נוספות. לפני כחמישה חודשים המליצה המשטרה להעמידו לדין בפרשה נוספת.

 

על פי החשד, סייע בן-דוד לאחד ממקורביו להשיג רישיון עסק שלא כדין ברחוב כצנלסון בעיר. הוא חשוד בסעיפי מרמה, הפרת אמונים ומסירת עדות שקר. בפרשה אחרת, הנוגעת לעדותו במשטרה של היועץ המשפטי של העירייה, ערן מוזס, חשוד בן-דוד בשיבוש הליכי חקירה והטרדת עד.

 

יאח"ה ניהלה חקירה נגד בן-דוד גם בפרשה נוספת, בה נחשד לקידום עסקת נדל"ן, אך במקרה זה לא נמצאה נגדו תשתית ראייתית. עם זאת, המשטרה המליצה בפרשה זו להגיש כתבי אישום נגד גורמים אחרים, החשודים בקבלת דבר במרמה, הפרת אמונים וקשירת קשר.

 

בשיחה עם ynet התייחס בן-דוד להחלטת המשטרה ואמר כי החקירה בעניין רישיון העסק מופרכת. "החקירה נובעת מרדיפה שמנהל נגדי קצין משטרה, שיש לו אינטרס אישי לקידום פרויקט נדל"ני יקר ואני עצרתי את קידומו. אני המום מהחקירה שמתנהלת על רישיון עסק לקיוסק בגודל 34 מ"ר, הפועל משנות ה-50. הגשתי תלונה במח"ש נגד השוטר ואלחם כדי שתיבדק עד תום, אם לא, אפנה לבג"ץ".

 

"בנושא הטרדת העד - זוהי המצאה של המשטרה. אין עד ואין הטרדה. מדובר ביועץ משפטי שביקשתי ממנו להתפטר על בסיס מקצועי. המשטרה חיבקה אותו וגבתה ממנו עדויות שקריות. אותו 'עד' לא הצליח עד היום להביא למשטרה שום תועלת, משום שמעולם לא היה לו ראיות נגדי", הוסיף בן-דוד. לראש עיריית יהוד טענות קשות על התנהלות המשטרה, שנכנעה, לדבריו, ללחצים פוליטים של "גורמים אינטרסנטים". "יהוד בתקופתי ניצלה מקריסה כלכלית והגיעה לעצמאות כלכלית מרשימה. ציפיתי לקבל פרס ניהול וקיבלתי תלונות במשטרה מיריבים פוליטים ועובדים שפיטרתי", אמר.

 

בספטמבר 2007 המליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש עיריית יהוד בחשד לעבירות מרמה, הפרת אמונים, עבירות על חוק האזנת סתר ותקיפה. על פי החשד, ביצע בן-דוד האזנות סתר ותקף את ראש האופוזיציה במועצת העיר, תוך שהוא שופך עליו תה חם. כמו כן, עלה חשד שבן-דוד ביטל דו"חות חנייה למקורביו.

 

ראש עיריית יהוד נחקר במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה ולאחר מכן שוחרר בתנאים מגבילים. הוא נשלח למעצר בית בן ארבעה ימים והורחק ממשרדי העירייה למשך שמונה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-דוד. תשתית ראייתית
צילום: צביקה טישלר
מומלצים