שתף קטע נבחר

זירת הקניות

ר"ג: מוסכי האוטובוסים יהפכו לחלק מפארק הירקון

על פי החלטת עיריית רמת גן, לא יחודש החוזה עם חברת האוטובוסים "דן" והמוסכים הסמוכים לקניון איילון יאוחדו עם פארק הירקון. המהלך יגדיל את שטח הפארק ב-40 דונם. "דן": מקווים שההחלטה תשונה

כבר 20 שנה מאכלסים חניוני האוטובוסים של חברת "דן" שטח המשתרע על-פני 20 דונם ברמת גן. לאחרונה החליטה העירייה לשים קץ לשותפות עם החברה, לטובת שותפות מסוג חדש - ירוקה יותר. על פי התוכנית, אזור המוסכים יהפוך לחלק משטחי פארק הירקון.

 

ההחלטה "ליירק" את השטח התחבורתי המפויח צפויה להוסיף לשטחו של הפארק כ-40 דונם, בשל שטחים רבים הצמודים כיום לאזור המוסכים אשר עומדים כיום מוזנחים וללא שימוש. היוזמה להחלטה היתה של ראש העירייה, צבי בר, ובעירייה אמרו כי הפיכת השטח לפארק תגדיל את הריאה הירוקה שבנוף האורבני של האזור.


בקרוב בגרסה ירוקה. חניוני האוטובוסים של דן כיום   

 

מיקומו הקודם של מתחם החניון והמוסכים של החברה היה בסמוך למתחם הבורסה בעיר. כבר לפני כ-20 שנה, בעקבות התפתחותו של האזור, חיפשו בעירייה אחר מקום חלופי. ההחלטה נפלה על האזור הסמוך לפארק הירקון, המכונה "10 טחנות", שהיה בעבר בשולי העיר. 

 

אלא שברבות השנים הפך גם פארק הירקון הסמוך לאתר בילוי ופנאי מרכזי עבור תושבי האזור, ושאלת מיקומו של החניון  התעוררה מחדש. "ההחלטה לא לחדש את ההסכם עם חברת 'דן 'ובכך להפוך את השטח העצום לירוק ופורח, תהפוך את פארק הירקון לפארק בסדר גודל בינלאומי מבחינת היקפי השטח", אמר בר.  


ריאה ירוקה בנוף האורבני. פארק הירקון.  

 

בר הוסיף ואמר כי תוספת שטח זו תהיה משמעותית עבור כלל תושבי גוש דן, כיוון ש-40 הדונם הירוקים ישרתו לא רק את תושבי רמת-גן אלא גם את תושבי תל-אביב והאזורים הגרים בסמיכות לפארק. "החלטה זו מצטרפת לתוכנית שנתית בעירייה לפיתוח ושיקום עשרות גנים בעיר, זאת על מנת להמשיך ולהצדיק את שמה ההיסטורי כעיר הגנים של ישראל", הוא מסכם.

 

פארק הירקון, הנמשך לאורכו של הנחל, משתרע כיום על שטח של כ-3,500 דונם - משכונת הדר יוסף ועד שפך הירקון לים. שמו הרשמי של הוא "גני יהושע", על שמו של יהושע רבינוביץ, ראש עיריית תל אביב בשנים 1969-1974. 

 

מחברת האוטובוסים "דן" נמסר בתגובה כי הם מקווים שההחלטה תשונה, וכי החברה תמשיך לספק שירותי תחבורה חיוניים מהאזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב נגמר החוזה. חניון האוטובוסים
מזווית אחרת. אזור הפארק
מומלצים