שתף קטע נבחר

15 שנות מאסר לנהג הסעות שאנס ילדה בת 3

"מבין תיקי האונס מצטיירת הפרשה כאחת החמורות ביותר" - קבעו השופטים בגזר הדין, ששלח את ישראל מלחי ל-15 שנים בכלא בגין אונס ילדה בזמן שהסיע אותה. לנפגעת נזקים התפתחותיים חמורים

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר 15 שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ו-100 אלף שקלים פיצויים על ישראל מלחי, בן 67. מלחי, נהג הסעות מהרצליה, הודה והורשע באונס של ילדה בת שלוש שנים ותשעה חודשים, בחמש הזדמנויות שונות.

 

מלחי נהג להסיע את הילדה בין החודשים נובמבר 2006 לינואר 2007 במכוניתו הפרטית, מהגן בו למדה לביתה, וזאת במסגרת הסעות פרטיות. מעשיו נחשפו לאחר שאמה חשה בשינויים בהתנהגותה, ולאחר מספר שיחות עימה סיפרה לה הילדה כי מלחי מבצע בה את המעשים הקשים. בעקבות זאת הוגש נגדו כתב אישום.

 

מתסקיר שנערך לילדה, עולה כי מלחי נהג לקנות את שתיקתה בכך שרכש עבורה ממתקים והושיב אותה בכיסא שליד הנהג ללא חגורת בטיחות, כדי שיוכל לבצע בה את המעשים תוך כדי נהיגה.

 

מהתסקיר עולה עוד כי חלה הידרדרות במצבה של הילדה והיא הפסיקה לאכול, וכן סובלת מסיוטים ומחרדות. בנוסף, קיים כיום פער של כשלוש שנים בין גילה הביולוגי לשלב ההתפתחותי בו היא נמצאת, ונראה כי תזדקק לשנים ארוכות של טיפול כדי לשקם את הפערים בתחום הדיבור, הלימוד והאינטראקציה החברתית. לגבי מלחי נקבע כי הוא "בעל רמת מסוכנות מינית בינונית עד גבוהה וכי הוא מכחיש כל משיכה מינית לילדים".

 

השופטים אורי שוהם, יהודית שבח ושמואל ברוך כתבו בגזר הדין: "מבין תיקי האונס המגיעים לעיתים מזומנות לבית המשפט מצטיירת פרשה זו כאחד המקרים החמורים ביותר, שביטוייה ניצול מיני מחפיר של ילדה רכה בשנים, אשר אין ביכולתה להתגונן מפני מעשי הנאשם, להביע מחאה או לספר לאחרים את הקורות אותה במהלך הנסיעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים