שתף קטע נבחר

ספקית אינטרנט דנית: "לא מתפקידנו לחסום שיתוף קבצים"

ספקית האינטרנט Tele2 בדנמרק נאלצה לחסום בפני גולשיה את אתר Pirate Bay, אך טוענת כי ספקיות אינטרנט לא צריכות מעורבות במחלוקות בנוגע לזכויות יוצרים

ספקית האינטרנט הדנית Tele2 נאלצה לחסום את אתר שיתוף הקבצים Pirate Bay לגולשיה בעקבות צו בית משפט, אך מתכוונת להילחם נגד ההחלטה, כך על פי דיווח של מגזין InfoWorld.

 

בעקבות התביעה, ביקשה פדרציית תעשיית התקליטים העולמית (IFPI) להטיל צו על הספקיות ולחסום את האתר. ניקולאי פייפר, מנהל הרגולוציה של Tele2 אמר ל-InfoWorld כי בכוונתם להיפגש עם חברות תקשורת נוספות ולבדוק את האמצעים החוקיים שבידיהם להילחם בהחלטה. על פי ספקית האינטרנט - במקרים של מחלוקת בנושאי זכויות יוצרים היא צריכה להתקיים בין בעל הזכויות לבין מי שפירסם את התוכן והספקיות לא צריכות להיות מעורבות בתהליך.

 

PirateBay אופטימיים

אתר PirateBay מקשר לקבצים להורדה ברשת BitTorrent וכך ניתן למצוא באתר בעיקר סרטים, תוכניות טלוויזיה, תוכנות ומוזיקה. מפעילי האתר זוכים לאיומים מבעלי הזכויות, ואף נעשתה פשיטה על האתר שאחריה חזר לפעילות רגילה לאחר שפעילות השרתים הוצאה משוודיה. בשבוע שעבר הוגשה נגדם תביעה בשוודיה, כאשר אם יפסידו בה, הם עשויים להישלח למאסר בן שנתיים בכלא.

 

מפעילי האתר כותבים באופטימיות אופיינית בבלוג: "במידה שנפסיד במשפט (כן, בטח) לא יהיה כל שינוי באתר...אתר Pirate Bay ימשיך לעבוד כרגיל. היינו פה למשך שנים, ונמשיך להיות כאן עוד שנים רבות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים