שתף קטע נבחר

אלי ישי לפעיליו: ייתכנו בחירות עוד לפני נובמבר

לאחר שאיומי הפרישה מהממשלה התמסמסו, צופה יו"ר ש"ס, אלי ישי, כי הבחירות הקרובות יתקיימו עוד לפני הבחירות לרשויות המקומיות בנובמבר השנה. הוא הדגיש כי ש"ס לא תשב בממשלה אפילו יום אחד נוסף, אם ירושלים תהיה חלק מהמו"מ וקרא לפעיליו להתכונן לבחירות ברשויות המקומיות

איומי הפרישה מהממשלה של מפלגות העבודה וש"ס התמסמסו לעת עתה, אך האם יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, צופה את הבאות? בכנס של פעילי התנועה המתקיים בצפון הארץ אמר ישי: "אני לא יודע כמה זמן הממשלה הזאת תחזיק מעמד, אני מעריך כי בקרוב תהיינה בחירות ואולי עוד אפילו לפני הבחירות לרשויות המקומיות".

 

בכנס, המתקיים לאורך שלושה ימים לחופי הכנרת, חזר ישי והדגיש שמועצת חכמי התורה קבעה כי ש"ס לא תשב בממשלה יום אחד נוסף, אם יתחיל משא ומתן עם הפלסטינים בנושא ירושלים. ישי קרא לנציגים שנכחו במקום להיערך לבחירות ברשויות המקומיות בחודש נובמבר ולהכין את פעילי המפלגה בערים השונות לקראת הבחירות בהן.

 

לאור הקפאת הבנייה בהתנחלויות ובשכונות בירושלים כמו פסגת זאב, פנה לאחרונה ישי לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ודרש הבהרות. בטקס חנוכת העיר אלעד שנערך השבוע, ניסה מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, להרגיע את ישי באומרו: "ירושלים בנה תיבנה".

 

עם זאת, בש"ס מסרבים להיסחף לשאננות. ביום שני הקרוב עתידים חברי הסיעה בכנסת להגיע לסיור בעיר דוד, "במטרה לחזק את ירושלים" ולשלוח איתות לכיוונו של אולמרט על רצינות כוונותיה של ש"ס בכל הקשור למסירת שכונות ירושלמיות לרשות הפלסטינית במסגרת התהליך המדיני.

 

שר הביטחון, אהוד ברק, טרם החליט על מועד הבחירות המועדף עליו. ברק, שהודיע בתחילת השבוע כי אינו פורש מהממשלה בעקבות דו"ח וינוגרד, אמר כי יקבל החלטה על מועד הבחירות בזמן הקרוב. לטענתו, "המהלך יאחד את סיעת העבודה".

 

בתשובה לשאלה מתי יחליט על מועד בחירות, השיב ברק: "אני אקבל החלטה בעיתוי מתאים ולא רחוק. אני חושב שהמהלך הזה יאחד את הסיעה. יש ביננו הבדלי גוונים, אך יש ביננו גם אחדות מטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. רואה רחוק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים