שתף קטע נבחר

ש"ס: לחייב את בזק לספק טלפון חינם למלכ"רים ועמותות

בשבוע שעבר הסכימה בזק לספק שירות חינם לער"ן ו"קול הדף" תמורת הסרתה של הצעת חוק בעניין. כעת מקדם ח"כ דוד אזולאי מש"ס הצעה חדשה ומורחבת

 

בזק תחויב להעניק הנחות מהותיות בתעריפי הטלפון הקווי לעמותות או מוסדות ללא כוונת רווח (מלכ"רים) - כך עולה מהצעת חוק שמקדם ח"'כ דוד אזולאי (ש"ס).

 

בישראל פועלים אלפי גופים העונים להגדרה זו, ולכן אם ההצעה תאושר, היא עשויה לגרום לבזק לאובדן הכנסות מהותי.

 

שר התקשורת אריאל אטיאס (ש"ס), אינו מקדם ישירות את הצעת החוק של אזולאי, אך הדבר נעשה בתיאום עמו. ההערכות הן כי אטיאס יתמוך בהצעת החוק ויקדמה בשלב מאוחר יותר.

 

גורמים בבזק ציינו כי משרד התקשורת הודיע להם שנבחנת האפשרות לחייב את החברה להעניק הנחות מהותיות בתעריפי הטלפון למלכ"רים ועמותות. הגורמים ציינו כי לא מן הנמנע שהמשרד יחליט לחייב את בזק להעניק לגופים אלו שירותי טלפון ללא תשלום כלל.

 

ההצעה של אזולאי מקודמת בהמשך להצעת חוק שלו ושל ח"כ חיים אורון (מרצ), אשר נדונה בשבוע שעבר בוועדת הכספים. לפי הצעה זו, תחויב בזק להעניק לער"ן (עזרה ראשונה נפשית) ו"קול הדף" (שירות דף גמרא יומי), שירותי טלפון ללא תשלום.

 

הצעת החוק של אורון ואזולאי נגנזה, לאחר שבזק הסכימה לספק שירות חינם לשני גופים אלו בלבד, ללא התערבות המחוקק. בעקבות כך, החל אזולאי לקדם את הצעת החוק החדשה שלו.

 

גורמים בשוק התקשורת מציינים כי ש"ס מנסה להרוויח הון פוליטי באמצעות חוק זה, שכן במגזר החרדי פועלות עמותות רבות.

 

במשרד התקשורת אישרו כי אזולאי מתכוון להגיש הצעת חוק בנושא, אך ציינו כי אטיאס אינו מעורב בעניין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אזולאי. "הון פוליטי"
צילום: גיל יוחנן
אטיאס. "לא מעורב"
צילום: אהוד קינן
מומלצים