שתף קטע נבחר

אולמרט בגרמניה: לא ניתן להפסיק טרור במכה

ראש הממשלה נחת לביקור רשמי בבירת גרמניה והסביר כי המדיניות נגד חמאס תימשך: "החמאס לא פרטנר למשא ומתן כל עוד אינו מקבל את עקרונות הקוורטט ומשחרר את גלעד שליט". במוקד הביקור: רצונה של ישראל בקידום הסנקציות על איראן

"המדיניות שלנו נגד החמאס תימשך, אין דרך להפסיק טרור באופן אבסולוטי במכה אחת או בהפצצה אחת. מדובר בטרור של שנים". כך אמר הערב (יום א') ראש הממשלה אהוד אולמרט במהלך טיסתו לברלין, בירת גרמניה.

 

אולמרט שלל בשלב זה אפשרות למשא ומתן עם חמאס דרך מדינה מתווכת. "החמאס לא פרטנר למשא ומתן כל עוד אינו מקבל את עקרונות הקוורטט ומשחרר את גלעד שליט", אמר. לשאלת ynet בעניין הקריאות

להתפטרותו לאור פרסום דו"ח וינוגרד, השיב אולמרט: "לא הופעלו עליי לחצים במהלך הזמן האחרון. עם זאת, אין שבוע קל בחיי ראש ממשלה, לא חשתי שום לחצים".

  

ראש הממשלה התייחס גם לביקורת שהושמעה במהלך ישיבת הממשלה הבוקר, על היעדר דיון מעמיק בסוגיות הנעשה ברצועת עזה בכלל וברפיח בפרט ואמר: "אנו שוקלים את המצב באופן שוטף, כולל דיונים קבינטיים. אנו מפעילים לחצים כלכליים גם על המעורבים בטרור. איננו דבקים באשכול מסוים של צעדים כנגדו אלא מפעילים את כל השיטות".

  

עם נחיתתו בברלין ציין ראש הממשלה את חיוניות נסיעתו. "לא באתי לבלות פה וגם אתם לא", אמר לכתבים שליוו אותו. "מספר נושאים על הפרק ובהם הסנקציות על איראן", אמר והדף את הטענות כאילו כמה משרי הממשלה התנגדו לנסיעה בעיתוי הזה: "היו שרים שדווקא תמכו בנסיעה. הנושאים בגרמניה חשובים לביטחון ישראל. לא היה מקום בנסיבות הללו לשקול את ביטול הנסיעה. אם הייתי מבטל היו שואלים אותי למה אני יוצר דרמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט הערב, טרור של שנים
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים