שתף קטע נבחר

הומואים כדרך הטבע

הומוסקסואליות היא נגד הטבע? אסף וול יוצא נגד הקביעה הש"סניקית הלא מבוססת וקורא לרבנים למצוא את הדרך לקבל את ההומואים לחברה

נושא ההומוסקסואלים הדתיים הוא אבן בוחן רצינית עבור ראשי הציבור המתקרא ירא שמיים. למעט בודדים, נכשלים מנהיגי ציבור זה פעם אחר פעם בטיפולם בסוגיה זו. מדאיגות במיוחד התבטאויותיהם האומללות של ח"כים חרדים בנוגע להחלטתו אמש של היועץ מזוז לאפשר להומואים לאמץ. כמויות השנאה שנטפו מהתגובות לפנייתם של ההומואים הדתיים אשר ביקשו הכרה מחרידות ממש. דוגמא מייצגת ניתן למצוא בדבריו של ח"כ נסים זאב מש"ס, שהתבטא לפני מספר שבועות במילים: "הומואים מחדירים רעל לחברה", ואף הגדיל לעשות בהשוותו בין הומוסקסואליות לשפעת העופות. אילו אני אלוהים, הייתי תובע באופן מיידי את הח"כים הנ"ל על התיימרותם לייצגני בצורה כה חשוכה. מצד שני, אילו אני הייתי אלוהים, ויקה בחיים לא היתה עפה מ"הישרדות".

 

הטענה כי "הומוסקסואליות היא נגד הטבע" נשמעת באופן תדיר. ואני שואל את אותם נוטפי שנאת-אדם המפיקים ביטויים שכאלה: מניין לכם? מתי הייתם בקשר עם הטבע לאחרונה? האם ביכולתכם להוכיח כי חברות שבהן חיים גם הומוסקסואלים נחותות באופן טבעי מאלה הנעדרות אותם?

 

אף על פי כן, קרן אור קטנה נמצאה לי בעניין שאיפתם של אנשי ש"ס להפיכת סיעתם למפלגה להגנת הטבע. כן, זו אותה המפלגה שהתנגדה למיחזור הבקבוקים המשפחתיים. קורת הרוח נגרמה לי לא רק במישור האקולוגי, אלא גם במישור הפילוסופי. מי ששם את ההתנגדות לאל ולטבע באותה דרגה, מוכיח את טענתו של ברוך שפינוזה, כי האל והטבע היינו הך הם. כמה נפלא. העולם הדתי-החרדי מכיר בכפירתו של הפילוסוף היהודי הגדול כאמת הלכתית. שהחיינו.

 

אך איזה מחוקי הטבע סותרת הנטייה ההומוסקסואלית? האם את חוקי התרמודינמיקה? את משפט פיתגורס? (ש"סניקים להירגע, הפעם אין מדובר במשפט פלילי של אחד מכם) ואולי את חוק כח המשיכה? הרי דווקא היהדות היא זו הסותרת את כח המשיכה הטבעית בין שני אנשים.

 

או שמא נטען כי הקביעה לפיה לגבר מותר לשאת רק אשה אחת, מנוגדת לחוקי הטבע? הרי היצר האנושי מתבטא במשיכה לבני זוג רבים. לא לחינם מודים בסקרים שונים ומשונים למעלה מ-50% מהגברים כי בגדו בנשותיהם. המספר האמתי כנראה גבוה יותר. הבה נהיה עקביים, ונהפוך את עניין הבגידות ללגיטימי. הרי לא ייתכן שנפעל כנגד הטבע! גם לאבותינו היו נשים רבות ופילגשים, ומדוע נסתפק אם כך רק בבת זוג אחת? לכן אמרו מעתה: ההומוסקסואליות סותרת את ההלכה ולא את חוקי הטבע.

 

גם הטענה כי אין דבר כזה "הומו-דתי" אין לה על מה לסמוך. אם יש הולך רכיל דתי, גנב דתי, ואפילו, ברוך השם, רוצח דתי - מדוע שלא יהיה, להבדיל, גם הומו-דתי שלא פגע באיש? והרי גם מחלל שבת בפרהסיא ראוי לסקילה, מדוע אם כך יצא הקצף דווקא על ההומוסקסואלים? אין זאת אלא מפני שהמודל החד-מיני מאיים על המסורת המשפחתית המוכרת. מכאן ועד לשנאה הדמונית שרוחשים רבים בציבור הדתי כלפי הציבור ההומו-לסבי קצרה הדרך.

 

ובכל זאת אני סבור כי אי שם קיימת דרך הלכתית לפתרון. ראשית, לגבי לסביות המכונות בתלמוד "נשים מסוללות" (ולא, אין הכוונה לעיסוק בעבודות עפר) אין בעיה הלכתית למיטב ידיעתי. נשארה אם כך הבעיה לגבי הזכרים. כאן אני מצפה מהרבנים לפתור את הבעיה הזו אחת ולתמיד, רצוי שלא בדרך האיראנית. אין הכוונה להתרת איסורים מפורשים מדאוריתא, אלא לקבלה חברתית. היהודים הם עם יצירתי, בטוחני כי רבנים וגופים שמתמחים בתחום יצליחו למצוא פטנט הנדסי-הלכתי גם להכשרת ההומוסקסואלים.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסף וול
צילום: זיו רון
צילום: זום 77
זאב. החברה להגנת הטבע?
צילום: זום 77
ישי. "אנשים חולים"
צילום: דניאל בראון – ג'יני
מומלצים