שתף קטע נבחר

פיאד: ישראל לא עומדת במחויבויותיה מאנאפוליס

ראש הממשלה הפלסטיני אמר בנאום בוושינגטון כי ישראל איננה מקפיאה הבנייה בהתנחלויות ואיננה מסירה את המחסומים בגדה כפי שהתחייבה לפני כחודשיים. "אנאפוליס היתה צעד גדול קדימה. אינני מאמין שישראל או תהליך השלום יכולים לסבול המתנה"

ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, אמר הלילה (יום ג') כי ישראל אינה עומדת במחוייבותה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, איננה מקלה על המחסומים ביהודה ושומרון כפי שהתחייבה בוועידת אנאפוליס.

 

"אנאפוליס היתה צעד גדול קדימה, אך אני לא יכול לומר שאנו לא נתקלים בקשיים. במשך החודשיים האחרונים גבו הפצצות ופעולות צה"ל את חייהם של 165 פלסטינים ו-521 נפצעו. אינני מאמין שישראל או תהליך השלום יכולים לסבול המתנה. בהקשר זה אמר אתמול שר הביטחון, אהוד ברק, בוועדת חוץ וביטחון כי "ברצועת עזה מתרחשת פעילות מבצעית רחבה, שבין הישגיה - כ-200 מחבלים הרוגים בארבעת החודשים האחרונים".

 

ניתן להסיר את המחסומים, אולי לא תוך לילה אך מדוע תהליך זה לא יכול להתחיל?", אמר פיאד בנאום שנשא בוושינגטון בפני ערבים-אמריקנים ודיפלומטים. ראש הממשלה הפלסטיני, שצפוי להיפגש בהמשך ביקורו בארה"ב עם מזכירת המדינה קונדוליזה רייס, הוסיף כי מאז ועידת אנאפוליס לא חלה כל התקדמות במשא ומתן.

 

בשבוע שעבר אמר פיאד כי למרות חידוש המשא ומתן המדיני, הוא איננו צופה שייחתם הסכם שלום בין ישראל לבין פלסטינים ב-2008.

 "במסלול לטווח קצר אין התקדמות בקצב רצוי למשא ומתן, במיוחד לאור היעדר התחייבות ישראלית בנוגע להתנחלויות", אמר אז פיאד. לדבריו, פעילות צה"ל בגדה מסכלת את ניסיונות הרשות להשליט סדר בשטחה. "המאמצים שלנו נחלשו והאמינות שלנו התערערה, במיוחד באזורים שבהם כבר השגנו התקדמות מסוימת", אמר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיאד. השלום לא סובל המתנה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים