שתף קטע נבחר

פרס: אם יורים עלינו, צריך להרביץ חזרה

הירי אל שדרות וסביבותיה הוציא את נשיא המדינה, שמעון פרס, משלוותו: "אם יורים עלינו, צריך להרביץ בחזרה ללא היסוס", אמר בכנס שנערך בתל-אביב. לדבריו, "כשנקטעה רגלו של ילד קטן, אושר טויטו, כאילו נקטעה רגלו של דור שלם"

נשיא המדינה, שמעון פרס, מגן על זכותה של ישראל להגן על עצמה. "אם יורים עלינו, צריך להרביץ בחזרה ללא היסוס", אמר היום (ג') בכנס הוקרה למתנדבי שנת שירות שנערך בתיאטרון הקאמרי בתל-אביב. פרס קבע כי לישראל יש די כסף לטפל בנושאי המיגון של שדרות.

 

"חייבים לבצע שלושה דברים לנוכח המצב בשדרות ובעזה", אמר פרס, "הדבר הראשון - חייבת להיות סולידריות חברתית מלאה בישראל. כל העם צריך להיות עם שדרות כאיש אחד ולחזק את התושבים - לא רק תל-אביב צריכה להיות עם שדרות אלא כל הערים בישראל צריכות להזדהות עם שדרות. כשנקטעה רגלו של ילד קטן, אושר טויטו, כאילו נקטעה רגלו של דור שלם. כולם צריכים להיות שותפים לכאב המשפחה ולסבלם של תושבי שדרות".  

 

הדבר השני שיש לעשות, לדברי הנשיא, "אם יורים עלינו - צריך להרביץ בחזרה ללא היסוס ובלי פשרות. עם ישראל הוא עם שמגן על עצמו ואינו רוצה מלחמה. איננו רוצים לפגוע באזרחים חפים מפשע, אך לא נרשה לאויבינו לפגוע באזרחינו. מי שירצה לדבר - ישראל תדבר איתו אך מי שמעדיף לירות על ישראל, אל יתפלא אם יירו עליו בחזרה". הנשיא הוסיף כי "אסור להסתפק רק בדיבורים. אני סומך על צה"ל וגם אם פתרונות מוחלטים לירי הקסאמים ייקחו זמן, אין ספק שצה"ל ייצא כשידו על העליונה".  

 

הצעד השלישי שאותו נדרשת ישראל לעשות נוגע לזירת ההסברה הבינלאומית: "חייבים לגייס את דעת הקהל העולמית - הן בערוצים המדיניים והדיפלומטיים, והן בהסברה בינלאומית נרחבת, כי מה שנעשה נגד תושבי שדרות אלו הם מעשי פשע מתועבים המנוגדים לחוק הבינלאומי. ברגע שייפסק ירי הטילים על ישראל - ישרור שקט בעזה. את זה העולם צריך להבין. על ראשי החמאס בעזה לדעת כי הנפגעים בסופו של דבר יהיו אלה שמפרים את החוק עצמו".  

 

"ישראל מספיק עשירה לענות על צרכי הביטחון"

פרס סיפר על ביקוריו בעיר המופגזת: "הייתי בשדרות פעמים רבות, הקשבתי למצוקות התושבים ופעמים רבות הבטיחה ממשלת ישראל להיענות לבקשות המיגון. אני קובע שישראל מספיק עשירה כדי לענות על כל צורכי הביטחון וצרכים נלווים נוספים של תושבי שדרות ובכוונתי להמשיך ולהעביר מסר זה - מסר שיוצא מתושבי שדרות אל חברי הממשלה".  

 

בהתייחסו לידיעות, לפיהן הנייה מסתתר, אמר הנשיא: "אל תטעו - הנייה מסתתר משום שהוא יודע היטב כי ביצע שורת פשעים חמורים נגד עמו ונגד אזרחים, ילדים ונשים בישראל. הוא אינו מציע דבר לתושבי עזה מלבד חיים במנהרות טרור".  

 

הנשיא בירך את אלף מתנדבי שנת השירות, בני הקיבוצים: "הנוער של היום לא נופל באיכותו מנוער תש"ח. אני מצדיע לאחוזי ההתנדבות הגבוהים של ההתיישבות העובדת - הן בתחומי החינוך והרווחה והן בתחומי הביטחון המתבטאים באחוזי התנדבות גבוהים ביותר ליחידות השדה, לטיס ולסיירות המובחרות".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן זליקוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעון פרס בביקור בשדרות
צילום: זאב טרכטמן, שדרות
רמי טויטו עם אמו
צילום: שאול גולן
אושר טויטו. כאילו שנקטעה רגלו של דור שלם
צילום: תומריקו
מומלצים