שתף קטע נבחר

גילרמן סיפר באו"ם על אושר טויטו בן ה-8 משדרות

בדיון במועצת הביטחון על מצבם של ילדים במוקדי סכסוך, תיאר השגריר הישראלי את האימה בשדרות - ולא רק בה. "זו הדמוקרטיה היחידה בעולם בה ילדים זקוקים למאבטח חמוש"

שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, סיפר אמש (ג') בדיון מיוחד שנערך במועצת הבטחון את סיפורו של הילד אושר טויטו בן ה-8 משדרות, שרגלו נקטעה לאחר שנפגע מרקטת קסאם בעיר. גילרמן ניצל דיון במועצה, בנושא "ילדים בעת סכסוכים מזוינים", כדי לספר על הרקטה שפגעה באחים טויטו ועל אורח החיים הבלתי נסבל בשדרות.

 

"כשנכנסתי לתפקיד שגריר ישראל לאו"ם ב-2003, אמרתי למזכ"ל דאז, קופי אנאן, שאני ממלא את התפקיד בשם המדינה, העם והילדים", אמר גילרמן. הוא סיפר לנוכחים על נכדו רון בן ה-4, שנמצא בגן ילדים מאובטח. "רון היום בן 4 וגני הילדים ובבתי הספר בישראל עדיין זקוקים למאבטחים. זו הדמוקרטיה היחידה בעולם בה ילדים זקוקים לשמירה של מאבטח חמוש".

 

השגריר הקריא במועצת הבטחון חלקים ממכתב ששלחו לאושר טוויטו האחים תהילה וישראל כהן, שרגליהם נקטעו בפיגוע טרור לפני שנים אחדות. "מה עוד אפשר לומר כשילד שוכב במיטת בית החולים מבלי לדעת מה טומן העתיד? זה שובר לב, והשאלה הגדולה היא האם הוא יוכל אי-פעם לרכב על אופניים או לשחק כדורגל? אנחנו ראויים לביטחון בבית שלנו וביישוב שלנו".

 

השגריר גילרמן תיאר בפני הנוכחים באולם הדיונים של המועצה את ההשלכות של ירי רקטות הקסאם התמידי לעבר הנגב על ילדי האזור. הוא ציין כי 94 אחוז מילדי שדרות סובלים מתסמינים של פוסט-טראומה, בעיות ריכוז ושינה ואף הרטבות לילה.

 

עוד סיפר גילרמן על שטיפת המוח שעוברים ילדים פלסטינים על ידי תנועת חמאס, בספרי הלימוד ובתוכניות טלוויזיה, שמעודדים אלימות ויוצרים את התשתית של הטרור ותמיכה בקיצוניות. בנוסף, פירט מקרים בהם הורים פלסטינים מעודדים את ילדיהם לבצע פיגועי טרור בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אושר טויטו לאחר פגיעת הקסאם
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: ירון ברנר
בשם העם והילדים: גילרמן
צילום: ירון ברנר
מומלצים