שתף קטע נבחר

הרב רוזן נגד בי"ס בצלאל: חילל את הקודש

ראש מכון צומת טוען כי המוסד היוקרתי עשה שימוש בשמו של בונה המשכן ל"אמנות אנטי אלוקית של פריצות והתרת רסן מוסרי". הרב דב ליאור על פרשת השבוע: "חשוב שהכהנים יתחילו להתכונן לקראת חידוש העבודה במקדש"

"האקדמיה לאמנויות ולעיצוב בצלאל' חטאה וחיללה את הקודש ברגל גסה בשייכה את 'בצלאל' גם לאמנות אנטי-אלקית, לאמנות של פריצות, להתרת רסן מוסרי בשם חופש האמנות הנודע ש'בצלאל' שטוף בו" – כך טוען ראש מכון צמת הרב ישראל רוזן. במאמר שיפורסם בסוף השבוע בעלון בתי הכנסת "שבת בשבתו" מוחה הרב רוזן נגד המוסד, שבחר להיקרא דווקא בשמו של בצלאל המקראי - האומן שנצטווה לבנות את המשכן, אף שאינו הולך בדרכו.

 

הכותב מסביר כי בצלאל בן אורי בן חור נקרא להיות "האומן ולא האמן, המייצר ולא היוצר, המבצע ולא המעצב". לדבריו, בפסוקי פרשת השבוע "תצווה" מודגשת בעיקר העשייה והמלאכה ובצלאל פעל "בצל הקודש", מבלי שיינתן לו מרחב וחופש אומנותי. 

 

ובתוך כך, שבוע בדיוק לאחר השקת ליין "בגדי הכהונה" ב-ynet קורא יו"ר ועד רבני יש"ע, הרב דב ליאור, לכהנים להתחיל בהכנות לעבודת המקדש. במאמר שיפורסם בעלון תנועת "קוממיות" כותב הרב ליאור: "אנו מצפים שלא ירחק היום ועם ישראל ישוב לארצו במלוא כוחו ויזכה גם להקמת המקדש ולחידוש העבודה בו. לכן, חשוב שהכהנים יתחילו להתכונן לקראת חידוש העבודה במקדש". 

 

הרב מזכיר כי בעל ה"חפץ חיים" ליקט את ההלכות הרלוונטיות ובשנים האחרונות אף פועלים מספר 'כוללים' בהם נלמדים נושאים אלה בעיון. "פרשת תצווה עוסקת בבחירת הכהנים והכשרתם לעבודה", הוא מסביר, "גם בזמננו, על אף שאין לנו את עבודת המקדש, ישנה קדושה מיוחדת לכוהנים, וחלים עליהם מצוות מיוחדות, אולם עיקר שמירת מעמד הכהונה הוא לקראת העתיד

  

הרב ליאור קורא לציבור לפעול לקידום עבודת המקדש כשם שהוא מתפלל מדי יום ומבקש את השבת השכינה לציון, ומסכם: "יש לטפח בכהנים את הנכונות להיותם משרתי כלל ישראל בעבודת המקדש".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב רוזן. "אמנות של פריצות"
צילום: אילן מרסיאנו
הרב ליאור
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים