שתף קטע נבחר

האלוף עידו נחושתן ימונה למפקד חיל האוויר

ראש אגף התכנון בצה"ל, האלוף עידו נחושתן, יחליף את האלוף אליעזר שקדי כמפקד חיל האוויר. נחושתן כיהן במספר תפקידים בכירים בחיל האוויר, בהם ראש מטה החיל

מינוי חדש בצמרת צה"ל: ראש אגף התכנון, האלוף עידו נחושתן, ימונה לתפקיד מפקד חיל האוויר. כך אישר הבוקר (יום ו') שר הביטחון, אהוד ברק. על המינוי המליץ הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי. בעוד מספר שבועות יחליף נחושתן את האלוף אליעזר שקדי, שמונה למפקד החיל לפני ארבע שנים. האלוף שקדי צפוי לפרוש מצה"ל.

  

נחושתן (51) התמודד בעבר על תפקיד מפקד חיל האוויר, אולם בסופו של דבר לא זכה בו. בצה"ל ביקשו לשמור על הקצין בתמונה והוא מונה על ידי הרמטכ"ל דאז, דן חלוץ, לתפקיד ראש אגף התכנון.

 

האלוף נחושתן, טייס שצבר אלפי שעות טיסה במטוסי קרב, מילא שורה של תפקידים בחיל האוויר. הוא פיקד על טייסת F-16 "נץ" בבסיס "רמון", כיהן כראש ענף חימוש במחלקת אמצעי לחימה במטה חיל-האויר, היה מפקד בסיס חיל-האויר "חצור" ובתפקידו האחרון בחיל שימש כראש מטה חיל-האוויר.

 

הוא גבר בהתמודדות על תת-אלוף אמיר אשל, כיום ראש מטה חיל האויר ועל תת-אלוף יוחנן לוקר, כיום ראש להק אוויר. שני הקצינים אמנם לא זכו בתפקיד, אולם לא מן הנמנע כי אחד מהם ימונה למפקד החיל בסבב הבא.

 

חיל האוויר בתקופתו של האלוף שקדי עבר מהפיכה משמעותית - כשבמרכזה ההשתתפות הפעילה בלחימה בטרור, בעיקר ברצועת עזה, כשעיקר הפעילות היא ביצוע סיכולים ממוקדים, פגיעה ביעדי טרור ושיתוף פעולה עם כוחות הקרקע. כמו כן השתתף החיל בפעילות אינטנסיבית שעיקרה מניעת פגיעה בחפים מפשע.

 

עם ההודעה על מינויו של האלוף נחושתן למפקד החיל הבא, הביעו קצינים בצה"ל הערכה וציינו כי מדובר בקצין ותיק ומנוסה. עם זאת, חלקם ציינו כי בכל הקשור ליחסי אנוש שקדי מוביל בתחום ואין רבים כמותו.

 

בקרוב אמור הרמטכ"ל לקבל החלטה לגבי הקצין שימונה לתפקיד ראש אגף התיכנון. כמו כן צפויות החלטות לגבי מינויים נוספים במטה הכללי, בהם ראש אגף משאבי אנוש ואלוף פיקוד הדרום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
האלוף נחושתן. המפקד הבא
צילום: מאיר פרטוש
האלוף שקדי. יפרוש מצה"ל
צילום: ניב קלדרון
מומלצים