שתף קטע נבחר

מצרים וירדן: לשים סוף למצור על עזה

בפגישה בשארם א-שייח, דרשו נשיא מצרים, חוסני מובארק, ועבדאללה מלך ירדן להסיר את המצור הישראלי מעזה. כמו כן, הם קראו לישראל "להפסיק את פעולותיה שגובות חיי קורבנות אזרחיים חפים מפשע"

נשיא מצרים, חוסני מובארק, ועבדאללה מלך ירדן נועדו היום (שבת) בשארם א-שייח וגינו את "המצור על רצועת עזה". הם קראו "להמשיך במאמצים להסיר את המצור המוטל על העם הפלסטיני ולסיים את סבלו". סוכנות הידיעות הירדנית הרשמית "פטרה" דיווחה כי השניים שוחחו על שורה של נושאים דו-צדדיים ועל שיפור בשיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחומים רבים. בין היתר דנו בייצוא גז טבעי ממצרים לירדן ובייצוא תרופות מירדן לשווקים במצרים. 

 

שני המנהיגים קראו לישראל "להפסיק את פעולותיה שגובות חיי קורבנות אזרחיים חפים מפשע וכן לנקוט בצעדים בשטח שיוכיחו את רצינותה בהגעה לשלום עם הפלסטינים והשכנת שלום כולל באזור". הם הדגישו את הצורך להשקיע את כל המאמצים האפשריים "כדי להניע את תהליך השלום ולהשיג שלום צודק וכולל אשר יספק ביטחון ויציבות לאזור". הם גם הסכימו שקידום מעשי בתהליך השלום הוא "הדרך היחידה לחלץ את האזור מאלימות ומחוסר יציבות". מובארק ועבדאללה קראו לדון בכל סוגיות הליבה.

 

השניים הביעו את תמיכתם ברשות הפלסטינית בהנהגת אבו מאזן וכן בבניין מוסדותיה, "שעשויים להביא לאחדות בקרב העם הפלסטיני ולהגן על האינטרסים הלאומיים שלו". לדבריהם, יש להמשיך במאמצים להגיע ללוח זמנים מוגדר למשא ומתן המדיני עם הקהילה הבינלאומית כדי לא לבזבז את ההזדמנות שסיפקה ועידת אנאפוליס להביא לשלום בין הישראלים והפלסטינים.

   

גם שר החוץ הצרפתי, ברנר קושנר, קורא להסרת המצור מעל עזה וכן להקפאת הבנייה בהתנחלויות. הוא נפגש היום עם ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, ברמאללה. בראיון לעיתון הפלסטיני "אל-קודס", אמר קושנר כי "המצב הכלכלי וההומניטרי בעזה גרוע מאוד. המצור משפיע על כל הכלכלה ותנאי החיים. אנו קוראים להסיר את המצור מעל עזה. חייבת להיות תנועה חופשית של אנשים ושל סחורות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
עבדאללה מלך ירדן ומובארק
צילום: AP
מומלצים