שתף קטע נבחר

השר מג'אדלה נותח הלילה בראשו: "אני בסדר"

רופאי בית החולים הדסה עין כרם בירושלים ניקזו שטף דם בראשו של השר. הבוקר שב להכרה ואמר ל-ynet: "אני מרגיש בסדר ומקווה שהיום הדברים יסתדרו"

השר ראלב מג'אדלה עבר הלילה (יום ב') ניתוח לניקוז שטף דם בראשו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. הוא שב להכרתו ושוחח עם אשתו ועוזריו. הבוקר אמר ל-ynet: "אני מרגיש בסדר ומקווה שהיום הדברים ייסתדרו". מג'אדלה מטופל במחלקה הנוירולוגית, שבה טופל בשעתו ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, בעקבות שני אירועים מוחיים.

 

אתמול פונה השר לבית החולים לאחר שחש ברע בתום ישיבת הממשלה. על-פי אבחנת הרופאים, לא מדובר באירוע מוחי, כי אם בשטף דם בין הגולגולת במוח. עוד סיפר ל-ynet: "סבלתי מעייפות קשה מאז שחזרתי מסיור בן מספר ימים ביפן. עבדתי קשה, מה נעשה? זה מתיש. חזרתי מ-18 שעות טיסה ביום חמישי ישר לעבודה ויצאתי לסיורים בשטח בחמישי ובשבת".

 

השר חש אתמול ברע במהלך ישיבת הממשלה. תחילה נבדק בידי פראמדיק בלשכת ראש הממשלה, ולאחר מכן פונה לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם אושפז במחלקה הנוירולוגית. במהלך הבדיקות, בהן סקירת מערכות באמצעות MRI ו-CT, אובחן שטף דם קטן בחלק האחורי של ראשו. על פי האבחנה שניתנה לבני משפחתו לא מדובר באירוע מוחי, כי בשטף דם שהצטבר בין עצם הגולגולת לקרום המוח החיצוני. 

 

הרופאים הציעו לו לעבור ניתוח פשוט יחסית, שהחל בטשטוש אך עבר להרדמה מלאה. לדברי עוזריו, הניתוח, שהצליח, החל ב-01:30 ונגמר כעבור 40 דקות. לאחר מכן הועבר השר להתאוששות ולפנות בוקר שב להכרתו ושוחח עם ynet. "אני עכשיו בסדר. אני רוצה להודות לצוות הרפואי על המהירות שבה איבחנו את הבעיה. אני רוצה להודות להם על המסירות האבחנה והטיפול המהיר והמסור. אולי עכשיו צריך להפיק לקחים ולהוריד מלחץ העבודה".

 

מבית-החולים "הדסה" נמסר כי בשלב מסוים הוחלט לשחרר את השר, לאחר שעבר בדיקת CT שלא העלתה דבר מה חריג. ואולם לאחר שהשתחרר, סבל מג'אדלה מסחרחורת והיה לא יציב. אז הוחלט להשיבו לאשפוז ולהכניסו לבדיקת הדמיה מדויקת יותר - MRI של הגולגולת. בבדיקה זו התגלה הדימום.

 

דובר בית-החולים, רון קרומר, הסביר כי סוג הדימום ממנו סבל השר לא היה מאסיבי, והתפתח לאט מאוד. מדובר בדימום שנוצר על פי רוב כתוצאה מחבלה או פגיעה בראש. קרומר: "עובדה היא שזה היה תהליך, ושבסופו של דבר זה אובחן".

 

מג'אדלה, בן 54, תושב בקה אל-גרביה. אב לארבעה - שני בנים ושתי בנות, חבר מפלגת העבודה. בינואר לפני 13 חודשים מונה לשר הערבי הראשון בממשלת ישראל. בתפקידו הראשון שימש כשר בלי תיק במשרד ראש הממשלה. במרס אשתקד מונה לשר התרבות המדע והספורט, במקומו של ח"כ אופיר פינס. מזכיר הממשלה עובד יחזקאל עודכן במצבו של מג'אדלה במהלך הלילה. ליד מיטתו שוהה רעייתו הודא ואחד מאחיו. הוא כנראה יישאר להשגחה בימים הקרובים.

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור-בית אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראלב מג'אדלה
צילום: חגי אהרון
מומלצים