שתף קטע נבחר

היקף ההטבות שתקבל אינטל - 150 מיליון דולר

הטבות המס, שייפרסו על פני עשר שנים, יינתנו למפעל בירושלים. לפי ההסכם בין המדינה לאינטל, חלק מהכנסות החברה לא ייכללו בחישוב המס

חברת אינטל תקבל הטבות מס בהיקף של 150 מיליון דולר שייפרסו על פני עשר שנים, כדי שתוכל להמשיך את פעילות הייצור בירושלים. היום פורסם ב"כלכליסט" כי בשלב הראשון תקבל החברה הטבות של 100 מיליון שקל.  

 

ההטבות יינתנו בהתאם לנוהל שחיקת מחזור, ולפיו רשות המסים מתעלמת מחלק מהכנסות החברה. לפיכך, הטבת המס מותנית בהיקף הפעילות של החברה, ולא מדובר בהעברה בפועל של כספים מהמדינה.

 

ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד), העומד בראש ועדת משנה של ועדת הכספים המטפלת בנושא, אמר בדיון שנערך היום כי מרכז ההשקעות עשה כל שביכולתו כדי לקדם את העניין. ואולם, לדבריו, במסגרת המגבלות התקציביות רק ההתערבות של רשות המסים הביאה להשגת הסכם אמיתי שישאיר את אינטל בירושלים.

 

חזי צאיג, מנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, אמר: "ראינו בהמשך הפעילות בירושלים ערך חשוב ביותר. נפגשנו כמה פעמים עם נציגי אינטל ורשות המסים, וגיבשנו הצעה משותפת שהמשמעות שלה היא הטבות מס, משום שהיכולת שלנו להיטיב עם החברה במסגרת מענקי המרכז היא מוגבלת". הוא העריך כי ההסכם יאפשר לאינטל להעסיק עובדים רבים יותר בירושלים.

 

יצחק אוחיון, מנכ"ל אינטל ירושלים, הבהיר בדיון כי ההסכם שגובש נוגע רק לתחום הייצור במפעל בירושלים, משום שלחברה לא היו תוכניות לסגור את פעילות הפיתוח בו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפעל אינטל בירושלים
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים