שתף קטע נבחר

אולמרט: חמאס אחראי לכל מה שקורה בעזה

בישיבת סיעת קדימה בכנסת, אמר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי מבחינת ישראל, לא חשוב אם אנשי חמאס מעורבים באירועים ברצועת עזה: "מה שקובע הוא שהם נושאים באחריות"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, רואה בחמאס אחראי לכל מה שקורה בעזה - כך הוא הבהיר בצהריים (יום ב') בישיבת סיעת קדימה בכנסת. "מבחינתנו, זה לא חשוב אם בכל אחד מהאירועים אנשי חמאס היו מעורבים. מה שקובע הוא שהם נושאים באחריות והם יישאו בתוצאות של כל פעילות שמתרחשת שם".

 

לדברי אולמרט, "אנו ממשיכים לנקוט בסנקציות שיכולות לפגוע בצרכים שמשרתים את האוכלוסיה, בצורה מבוקרת כדי לא ליצור משבר הומניטרי, אבל בהחלט כדי שיהיה ברור ששגרת החיים לא נפגעת בצד אחד בלבד". ראש הממשלה ציין שממשלתו מטפלת במשבר הביטחוני בדרום במספר מימדים: "פעילות הלחימה שמתבצעת כל יום בשטח, ומביאה לפגיעה משמעותית ביותר בטרוריסטים. משקיעים לא מעט כסף בהשלמת הפיתוח של ההגנה האקטיבית הידועה גם בשם כיפת ברזל.

 

"הכוונה שאנו נהיה מסוגלים באמצעים אלה לבלום התקפות של רקטות קצרות טווח שכוללות גם את הקסאמים שיירו בעתיד לשטחי ישראל בכל החזיתות, זה נכון גם לחזית הצפון וגם לחזית הדרום. הדבר האחרון כרוך בהשקעה מיידיתי של מיגון הדירות, שכש-50 מיליון שקל כבר הועברו, ובסופו של דבר נפעל כדי לתת מענה הולם לכל תושבי שדרות ועוטף עזה".

 

ראש הממשלה ציין כי יש נושאים שהממשלה עסוקה בהם באופן אינטנסיבי גם אם הם לא מצליחים לפרוץ את הדרך לעמודים הראשונים של העיתונים, "אולי כי הם נראים פחות סקסיים. אחד מהם הוא נושא טיפול בילדים במצבי סיכון. הממשלה בתקציב השנה התחילה ביישום דו"ח של ועדה ציבורית שאנו מינינו, שעסקה בבעיית הילדים בסיכון. במדינת ישראל יש למעלה מ-700 אלף ילדים החיים מתחת לקו העוני, ולמעלה מ-330 אלף ילדים החיים במצבי סיכון. זה מספר דרמטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים