שתף קטע נבחר

לבני: אני לא נכנסת לחדר המו"מ כסנטה קלאוס

שרת החוץ הגיבה בתקיפות להצעת האי-אמון שהוגשה לכנסת בעקבות ניהול המשא ומתן עם הפלסטינים תחת אש. לדבריה, מטרת המשא ומתן היא "אם לא יהיה מו"מ, גם לא יהיה טרור? אם המו"מ יופסק, המגרש כולו יישאר לחמאס שיישב בטריבונה ויריע"

הפסקת המו"מ משאירה את המגרש כולו לשחקן אחד ששמו חמאס, וזה רע לישראל - כך אמרה אחר הצהריים (יום ב') שרת החוץ, ציפי לבני, בדיון שנערך בכנסת בנושא הצעת אי-אמון בממשלה, שהוגשה על-ידי חברי כנסת מסיעת ישראל ביתנו, בשל ניהול משא ומתן עם הפלסטינים תחת אש.

 

בנאומה לפני המליאה אמרה לבני: "אני לא סנטה קלאוס שנכנסת לחדר המשא ומתן עם מתנות לפלסטינים. אני מייצגת את האינטרסים הישראליים". השרה שאלה את המחוקקים במליאה: "אם לא יהיה משא ומתן לא יהיה טרור? אם המשא ומתן יופסק, המגרש כולו יישאר לחמאס שיישב בטריבונה ויריע".

 

עוד אמרה שרת החוץ: "צריך לתת תקווה לילדי שדרות. הפסקת המשא ומתן תגרום לאובדן העתיד. המשא ומתן אינו צ'ופר לפלסטינים והוא איננו מתנה לאמריקנים. זה לא שאם נפסיק את המשא ומתן ייפסק גם הטרור. אני באה לחדר המשא ומתן לשמור על עקרונות ישראל בנושא הפליטים, בנושא הביטחון ובנושא הטרור.

  

"אני לא קונה את העניין שיש מחנה שלום ויש מי שמחרחר מלחמה. שאף אחד לא יגיד לי שאני אינני חרדה לעתיד ישראל ולעתיד ירושלים. אני לא משחקת במגרש הזה", אמרה לבני בזעם.

  

"אבל כל עוד קיבענו את העקרון - ששותפים לו, לדעתי, כמעט כל חברי הבית הזה - של שתי מדינות לאום, שכל מדינה מייצגת את בני עמה... כל מי שמבין שלשם אנחנו רוצים להגיע, זה לא נכפה עלינו. לא מבקשים מאיתנו, וזו לא טובה לאמריקנים, וזו לא טובה לנשיא הפלסטיני. זה האינטרס שלנו, ואנחנו צריכים לעשות את זה באופן שמקבע את האינטרסים הישראלים תוך כדי", הוסיפה.

 

לאחר הנאום בכנסת אמרה לבני בשיחה עם ynet: "יש לנו חובה להגן על שדרות, אך יש לנו גם חובה לדאוג לעתיד ילדי שדרות. אמרתי מראש שאת זה אני אעשה ואת זה אני עושה. המשא ומתן מתקיים, היום נפגשנו, מחר ניפגש ומחרתיים ניפגש כדי ליצור עתיד טוב יותר בישראל. אני משרתת את אינטרס ישראל".

 

ירי הקסאם נמשך

בזמן נאומה של לבני בכנסת המשיך ירי רקטות הקסאם מצפון רצועת לעבר שדרות. רקטת קסאם שנורתה מצפון רצועת עזה נחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. הרקטה לא גרמה לנפגעים או לנזק, אך הפתיעה את התושבים, לאור העובדה שמערכת ההתרעה "צבע אדום" לא הופעלה.

  

מוקדם יותר נחתו שתי רקטות קסאם בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. אחת הרקטות פגעה ליד מרפאה. ארבעה תושבים לקו בחרדה וטופלו בידי צוותי מד"א. רקטה נוספת נפלה בכניסה לקיבוץ. הבתים בקיבוץ אינם ממוגנים ותושביו הפגינו אמש עם תושבי שדרות בדרישה למגן את בתיהם.

 

בתוך כך, נועד מנכ"ל משרד החוץ, אהרון אברמוביץ', בירושלים עם תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים הומניטריים, ג'ון הולמס, המבקר בישראל וברשות הפלסטינית. בתשובה להתבטאויותיו של הולמס אתמול בשדרות, אברמוביץ' נקט לשון חריפה יחסית.

 

אברמוביץ' הדגיש כי דבריו של הולמס, מבלי להתכוון, "עלולים לעודד גורמי טרור להאמין שהקהילה הבינלאומית תפעיל לחץ על ישראל במקום לטפל בשורשי האלימות, ולפיכך, אינם מסייעים לתהליך השלום". זאת לאחר שתת המזכ"ל תיאר את המצב בחזית הדרומית כ"מעגל של אלימות בין הישראלים לפלסטינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. העקרונות נשחקים
צילום: יותם פרום
רקטה שנפלה במערב הנגב, היום
צילום: אלכס זגר
מומלצים