שתף קטע נבחר

ישראל תתלונן באו"ם על השמצות גנרל איראני

מפקד משמרות המהפכה באיראן כתב לנסראללה: "מאמין שהחיידק הסרטני שנקרא ישראל ייעלם בקרוב", ועורר תגובה נזעמת במשרד החוץ, שנזכר בנאצים ויתלונן: "זוהי התבטאות אנטישמית חסרת תקדים"

לא עוברים בשקט על ההשמצות: משרד החוץ הנחה הערב (ב') את משלחת ישראל לאו"ם להגיש מחר איגרת תלונה ומחאה לנשיא מועצת הביטחון, בשל התבטאויתיו של מפקד משמרות המהפכה באיראן, הגנרל מוחמד-עלי ג'עפרי, נגד ישראל.

 

"דברי ג'עפראי מבטאים ציפייה להשמדת ישראל. זוהי התבטאותי אנטי-יהודית, אנטישמית וגזענית", נכתב בהודעת המשרד. במכתב תנחומים ששלח ג'עפרי למזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, בעקבות חיסולו של עימאד מורנייה, כתב שהוא מאמין ש"החיידק הסרטני שנקרא ישראל" ייעלם בקרוב. זאת על פי דיווח של סוכנות הידיעות האיראנית "פארס".

 

"אנו מקווים שמועצת הביטחון תדון בתלונה של ישראל ותפרסם הודעת גינוי, כפי שנעשה כבר פעמיים (ב-2005 וב-2006) בעקבות אמירותיו של נשיא איראן, מחמוד אחמדי-נג'אד על השמדת ישראל ועל הכחשת השואה", אמר ל-ynet מנהל מחלקת האו"ם במשרד החוץ, רוני אדם. "זוהי אמירה שפלה וחסרת תקדים, ומדינה שחברה באו"ם אינה יכולה לומר דברים שכאלה נגד חברה אחרת. זוהי הפרה חמורה ובוטה של מגילת האו"ם". 

 

במשרד החוץ ציינו עוד כי ההתבטאות האחרונה מצד האיראנים עברה כל גבול וגבלה באנטישמיות המזכירה את הנאצים. "לא ראינו דברים שכאלה הרבה זמן", אמרו במשרד, "זוהי התבטאות חסרת תקדים ותפקידנו הוא לעמוד בשער ולהתריע. איננו נוהגים לעשות זאת כל יום, אך הפעם מדובר במשהו חמור במיוחד".

 

אחרי החיסול: שורת חיזוקים לחיזבאללה מאיראן

באיגרת שבה ניחם ג'עפרי את נסראללה על נפילתו של "השהיד" עימאד מורנייה, נכתב: "אין ספק שמותו של הלוחם הנאמן הזה יחזק את נחישותם של כל המוסלמים המהפכניים והלוחמים במאבק מול המשטר הציוני, ובמיוחד את נחישותם של אלה שלחמו לצדו של השהיד הזה. אני משוכנע שבכל יום שעובר עוצמתו של חיזבאללה גוברת".

 

עם היוודע דבר מותו של מורנייה - הצמרת האיראנית, ובראשה המנהיג העליון, איתוללה עלי חמינאי, והנשיא אחמדי-נג'אד - שיגרו איגרות ברכה ותנחומים לנסראללה. המסר שלהם היה חד וברור: מותו של מורנייה רק יחזק את חיזבאללה ובמקומו יבואו מאות ואלפי לוחמים אחרים שיהיו מוכנים להקריב את חייהם למען המאבק בישראל.

 

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" הזהיר היום כי תגובה מצד חיזבאללה היא עובדה מוגמרת ורק עניין של זמן. תחת הכותרת "האם ישראל מוכנה לעונש ההולם" כתב פרשן העיתון,

 איבראהים אל-אמין, הנחשב כמקורב לחיזבאללה, כי חוקי המשחק נשברו וכי על ישראל לצפות לתגובה.

 

ביום חמישי האחרון איים מזכ"ל חיזבאללה להילחם בישראל בכל מקום בעולם: "אני אומר להם - הרגתם את עימאד מחוץ לשטח הטבעי של המערכה. עברתם את הגבול. לא אומר יותר מכך". נסראללה הגדיר את ישראל "היישות הסרטנית הגזלנית הזרועה באדמתנו".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד-עלי ג'עפרי. משמיץ
צילום: איי אף פי
השרה לבני. מגיבה
צילום: רינטרס
מומלצים