שתף קטע נבחר

כשליש ממקרי הרצח בתל אביב - לא פוענחו

נתוני הפשיעה לשנת 2007 מגלים כי שמונה מ-27 מקרי הרצח באזור תל אביב לא פוענחו. לעומת זאת נרשמה ירידה ניכרת במקרי השוד ובעבירות רכוש אחרות

כשליש ממקרי הרצח שאירעו באזור מחוז תל-אביב לא פוענחו - כך עולה מנתוני סיכום הפשיעה לשנת 2007 באזור גוש דן. בצד האופטימי של הנתונים ציינו במשטרה כי נרשמה ירידה בפריצות לדירות, גניבת כלי רכב ומקרי שוד.

 

בשנת 2007 נרצחו באזור מחוז תל אביב 27 בני אדם. 19 ממקרי הרצח פוענחו, אולם מדובר במקרים של רצח בן זוג או שהרוצח עדיין נמצא בזירת האירוע. את הרציחות המסובכות יותר - כמו במועדון "נייט" או רציחתו של סוחר הסמים רון

 קרופמן - משטרת מחוז תל אביב לא הצליחה לפענח. 

 

פרט למקרי הרצח, במשטרת מחוז תל אביב הסתכלו בסיפוק על השנה שעברה: ירידה של  16.5% נרשמה בפריצות לדירות, כשב-2007 דווח על כ-10,000 מקרי פריצה. 7,645 גניבות רכב נרשמו, נתון המהווה ירידה של 11.4% לעומת השנה שקדמה לה. גם במקרי שוד נרשמה ירידה גדולה של 31% כשסך המקרים שדווחו אשתקד עמד על 546.

 

במהלך 2007 דווחו באזור תל אביב יותר מ-19,000 עבירות ביריונות - מדובר בעלייה של אחוזים בודדים לעומת 2006. בתחום עבירות הנוער היתה ירידה של 4.3%. בתאונות דרכים היתה ירידה קלה של 6.2%, כשבמהלך 2007 נהרגו בתחומי מחוז תל אביב 61 אזרחים, לעומת 65 בשנת 2006.

 

מפקד מחוז תל-אביב, ניצב אילן פרנקו, אמר כי למרות הירידה בעבירות הרכוש, המשטרה אינה מצליחה להעניק לאזרח תחושת ביטחון: "המספרים טובים, אבל התחושה של האזרח פחות".

 

פרנקו סיפר כי בשנת 2007 לא היה פיגוע טרור בתחומי מחוז תל-אביב, ובשני מקרים הצליחו השוטרים - לאחר קבלת מידע מהשב"כ - לסכל שני פיגועים, האחד מהם ביום כיפור והשני כשנתפס מחבל מתאבד בבת-ים.

 

בסיום הצגת הדברים עלה לנאום ראש עירייית חולון, מוטי ששון, ופנה אישית למפכ"ל, רב ניצב דודי כהן: "לא ייתכן שבשוק הכרמל פותחים נקודת משטרה, ואילו בחולון - עיר בת 190 אלף תושבים - אין נקודת משטרה". ששון הוסיף כי אנשי הפיקוח העירוני בעירו מסתובבים באפס מעשה, במקום שיקבלו סמכויות מהמשטרה ויגרמו לעליית תחושת הביטחון האישית של הציבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רציחות לא מפוענחות
צילום: ירון ברנר
צילומים: רויטרס, סי די בנק
פחות מעשי שוד
צילומים: רויטרס, סי די בנק
מומלצים