שתף קטע נבחר

פיאד: לא חלה התקדמות במו"מ מאז אנאפוליס

ראש הממשלה הפלסטיני אמר בפגישה שנערכה בירושלים כי הוא לא צופה הסכם ישראלי-פלסטיני עד סוף 2008. לדבריו, הממשלה בראשותו מנסה לחזק את מוסדות הרשות הפלסטינית - מהלך שהוא הכרחי להמשך תהליך השלום

"לא חלה שום התקדמות במו"מ מאז ועידת אנאפוליס ". כך אמר הבוקר (יום ג') ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, בפגישה שערך בירושלים עם ראשי הארגונים היהודיים בארצות הברית. דבריו של פיאד נאמרו על אף שביום ראשון התכנסה לראשונה מינהלת המשא ומתן עם הפלסטינים.

 

"לפי הבנתי, לא מספיק התרחש במהלך שלושת החודשים האחרונים שיכול להראות לי שהסכם למעשה יושג עד לסוף 2008", אמר פיאד למארחיו בארוחת בוקר משותפת. "מה שיותר מדאיג אותי זה נושא מפת הדרכים.

ארצות הברית מצפה לשיפור בממשל, ודבר זה צריך להתרחש כדי שנוכל להגיע למצב של הקמת מדינה. אנו פועלים לקראת מטרה זו ועושים צעדים חיוביים בכיוון".

 

פיאד הוסיף: "מהצד הישראלי, זה נראה לי הגיוני לכלול התחייבות להפסקת הבנייה של התיישבויות יהודיות והתחייבויות נוספות - כמו סיוע לרשות הפלסטינית לעמוד בהתחייבויות שלה".

 

ראש הממשלה הפלסטינית אמר כי מטרתו בתפקיד היא לעשות הכל כדי לשפר את האפשרות להשגת שלום. "עניין זה היווה את הפוקוס של הממשלה שלי מאז שנכנסתי לתפקיד", אמר. "אני התמקדתי בנושאים של מפת הדרכים ואנו מנסים לחזק את המוסדות שלנו בהקדם האפשרי. אנו לא נוכל להמשיך בתהליך מבלי לעשות כן. במהלך החודשים האחרונים חלה התקדמות חיובית בנושא זה"

 

על המצב בעזה אמר ראש הממשלה פיאד כי יש לפעול לכך שסיטואציה דומה לא תתרחש בגדה. לדבריו, הרשות הפלסטינית והכלכלה שלה עומדת בפני אתגרים עצומים ויש לדאוג להקלות בהוצאתם אל הפועל של פרויקטים לאומיים, במקביל לחיזוק המגזר הפרטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיאד. מודאג ממפת הדרכים
צילום: אבי חיון
מומלצים