שתף קטע נבחר

נתניהו: אם זה נראה כברווז, מחלקים את ירושלים

יו"ר האופוזיציה בכנס ירושלים: "אולמרט אומר שהשארנו את זה לסוף, אבל אם זה נראה כמו ברווז והולך כמו ברווז - אז הם מתכוונים לחלק". הרב עמאר: "אין רשות לשום אדם - יהיה אשר יהיה - לשלוח ידו לירושלים. היא שייכת לריבונו של עולם"

בבוקר שלמחרת הפגישה בין אהוד אולמרט לאבו-מאזן, שבה נדונה סוגיית ירושלים - או שלא נדונה, תלוי את מי שואלים - התייחס אליה היום (ד') גם יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו. "אני לא אומר מה לעשות, אבל מה שאסור לעשות בשום פנים ואופן זה לסגת מירושלים, ולאפשר עוד בסיס טרור כאן בלב המדינה", אמר נתניהו ב"כנס ירושלים" במלון "הייאט" בירושלים. 

 

"צריך להיות ברור שהיכן שאנו נסוגים - חמאס נכנס. הסכם עם הגורמים החלשים ברשות מחליש אותם עוד יותר", אמר יו"ר הליכוד בנאומו. "הפונדמנטליזם האיסלאמי מהווה איום קונבנציונאלי ולא קונבנציונאלי על ישראל. האיראנים בונים בסיסים במזרח התיכון. שתי הנסיגות שלנו הביאו את חיזבאללה וחמאס לעמדות כוח - הנסיגה מלבנון חיזקה את חיזבאללה, והנסיגה מעזה חיזקה את חמאס.

 

"כשיש הסכם עם ממשלה פלסטינית כל-כך חלשה, זה מאותת לחמאס ולאיראן שישראל עוזבת ואיראן יכולה להיכנס בחלל הזה. אם ניסוג מירושלים, חמאס ייכנס. זה יהפוך למכה של הטרור העולמי. אם אתם רוצים שלום בירושלים - תשאירו אותה מאוחדת".

 

נתניהו התייחס ישירות לתוכן הפגישה שהתקיימה אמש במעון ראש הממשלה ואמר: "ראש הממשלה אמר שאנחנו לא מדברים על ירושלים, ושהשארנו את זה לסוף. אבל אני אומר, אם זה נראה כמו ברווז והולך כמו ברווז, אז הם מתכוונים לחלק את ירושלים.

 

"התהליך היחידי שניתן לקיים עם הפלסטינים הוא תהליך כלכלי. ממשלה בראשותי תפתח את הכלכלה הפלסטינית, תסייע בהשקעות ויצירת מקומות עבודה, ובמקביל נבחן את היכולת של הפלסטינים למנוע טרור. התהליך הכלכלי לא צריך להיות קשור לתהליך המדיני".

 

בכנס דיבר גם הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר, שהביע התנגדות תקיפה לדיונים על חלוקת ירושלים. "אני לא פוליטיקאי ולא מבין בפוליטיקה, אבל אני אומר מעל הבמה הזו: אין רשות לשום אדם - יהיה אשר יהיה - לשלוח את ידו לירושלים. ירושלים שייכת לריבונו של עולם. טוב מאוד שהכנס הזה נעשה לכבודה של ירושלים כדי לחזק את ירושלים ואת ידי מגיניה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק כלכלי. נתניהו
צילום: ניסים לב
אסור לשלוח יד. עמאר
צילום: ניסים לב
מומלצים