שתף קטע נבחר

נצבא תובעת 12 מיליון שקל מהבינלאומי

החברה טוענת כי הבנק שינה באופן חד צדדי, ובניגוד למוסכם, את שיעורי הריבית בהלוואת וגרם לה ולחברה הבת, משגב, הפסדים כבדים

נצבא והחברה הבת משגב הגישו היום (ד') תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בסך 12 מיליון שקל נגד הבנק הבינלאומי. החברות טוענות כי הבנק פעל שלא בתום לב ובניגוד למוסכם, וגרם להם להפסדים כספיים כבדים.

 

בהסתמך על חוות דעת של חברת "שגיא חישובי ריבית", המתמחה בבדיקת חשבונות בנקים, טוענות נצבא ומשגב באמצעות עו"ד עמית לוין, כי החל מ-2003 שינה הבינלאומי באופן חד צדדי את שיעורי הריבית בהלוואות וגרם להן לשלם סכומי ריבית יתר.

 

על פי תקנון נצבא, מניות של חבר אגד פורש (רוב העובדים היו חברי קואופרטיב אגד) יועברו לחברה הבת והעובד יקבל תשלום עבורן. במשך השנים הצטמצם היחס בין מספר הנקלטים החדשים לעומת המספר הרב של הפורשים, ובשל כך נפגעה היכולת לשלם עבור מניותיהם.

 

התובעות נאלצו לקחת הלוואות מהבנק כנגד שיעבוד מניותיהן. בעקבות קשיים כלכליים של החברות הושגו לטענת התובעות הבנות והסכמות עם הבנק, לפיהן הן יפעלו למכור את המניות ששועבדו, והבנק יעמיד להן אשראי והלוואות בתנאים שסוכמו בעבר.

 

בכתב התביעה נטען כי הבנק חדל "למחזר" את סכומי הריבית על ההלוואות ובכך גרם לחיוב התובעות בשיעורי הריבית המקסימלית הנהוגה בבנק. כל זאת בניגוד לתנאים שסוכמו בעבר, ולמרות שהיו בידי הבנק בטוחות של המניות המשועבדות שערכן היה רב בהרבה מהחוב לבנק.

 

טרם הוגש כתב הגנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים