שתף קטע נבחר

הרב שמואל אליהו: למחוק את בית חנון

רב העיר צפת סבור כי הקסאם לא ייפסק בגלל "כמה ילדים שנפגעים פה ושם בחיסול ממוקד" וקורא למחיקת העיירה הפלסטינית. בשיחה עם ynet הוא טוען: "במקום לנהוג כיהודים אנחנו פועלים על פי המוסר הנוצרי"

"אם לא רוצים לחסל את שדרות שיחסלו את בית חנון. לא חייבים לחסל את האנשים שגרים שם. אבל בהחלט צריך לחסל את בית חנון" – כך קובע רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, בעקבות המשך ירי רקטות הקסאם על העיר הדרומית. לדבריו, אין סיכוי שהירי ייפסק רק בגלל "כמה ילדים שנפגעים פה ושם בעקבות החיסול הממוקד של צה"ל" משום שהם נתפסים כשאהידים, ולכן מחיקת העיירה העזתית היא "הפיתרון היעיל היחידי". 

 

בשיחה עם ynet מזכיר רבה של צפת כי היהדות קובעת ש"מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים", ולכן על מדינת ישראל לנהוג על פי הפסוק "הקם להרגך – השכם להרגו". "הנצרות רצתה להבדיל את עצמה מתורת ישראל ובאחד מספרי הברית החדשה כתבה ש'ואהבת לאויבך כמוך'", הוא מגלה, "לא הצלחתי להבין למה ממשלת ישראל מתעקשת לנהוג על פי המוסר הנוצרי ולהגיש את הלחי השנייה".  

 

כל הדרך לשקט בשדרות

במאמר שיפורסם בסוף השבוע בעלון תנועת "ראש יהודי" טוען הרב אליהו כי מי שבאמת אוהב את תושבי שדרות לא יכול לשלם רק מס שפתיים, ועליו לדרוש מהממשלה שתעשה לתושבי עזה הערבים את מה שהיא עשתה לתושבי עזה היהודיים. תחת הכותרת "אוהבים את שדרות - מוחקים את בית חנון" כתב הרב: "ערביי עזה הוכיחו לפני שבוע במעשים שהם מאוד אוהבים את מצרים, אז למה לא?". בהמשך הוא מוסיף בנימה צינית: "כמעט כתבתי לחסל את בית חנון כמו שחיסלו את נווה דקלים, אבל ההשוואה קשה לי. אני יודע שהיא קשה גם על השמאל. למחוק שכונה של ערבים? גזענות! איפה היועץ המשפטי? דחוף!".

 

הרב אליהו טוען עוד כי הלחימה בעצימות נמוכה שנוקט צה"ל בשנים האחרונות לא נועדה למחוץ את הטרור, ולכן 5,000 קסאמים הניסו את ישראל מגוש קטיף ו-3,900 טילים הביסו אותה בלבנון. "למה שהחמאס ששואף להשמיד את ישראל יפסיק בשדרות? אחר כך ילכו על אשקלון, אחר כך על יישובי סביב עזה, אחר כך בית שאן. למה שמדינה תטפל בבית שאן יותר טוב משדרות? יתקינו להם מערכת כריזה של צבע אדום וישלחו להם צוות שלם של פסיכולוגים. גם הם יחכו למיגון שבע שנים. בינתיים יבקרו אצלם כל שרי הממשלה ויצטלמו שם".  

 

בהמשך מכנה הרב את מדינת ישראל "חלם" וטוען כי המיגון לשדרות מתקדם לאט יותר מטווח הקסאם המשתפר ומיכולת הפגיעה המדויקת שלו. "ומה עם אלה שהולכים ברחובות?", הוא מקשה, "אולי יספקו חליפות ברזל של אבירים לכל תושב שדרות?". לדבריו, אם ישראל לא תטפל בבעיה היא תתפשט כמחלה ממארת. "צריך לקטוע אותה באיבה. במקום לקטוע את שדרות, עדיף לקטוע את בית חנון". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
צילום: רויטרס
רצועת עזה
צילום: רויטרס
מומלצים